Ciemnia Damoklesa

7 (14 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
De donkere kamer van Damokles
83-7001-776-2
Monika Adamczyk

Bohater "Ciemni Damoklesa", Henri Osewoudt, spotyka swego sobowtóra, który - akcja toczy się w czasie II wojny światowej w Holandii - wciąga do go ruchu oporu. Ściśle zakonspirowane działania, zagmatwane dodatkowo pojawianiem się i znikaniem owego sobowtóra, są jedną z wielu przyczyn, dla których Osewoudt po wyzwoleniu nie jest w stanie udowodnić prawdziwej roli, jaką odgrywał podczas okupacji. Powieść znakomitego pisarza niderlandzkiego, Willema Frederika Hermansa, łączy wysoki walor literacki z kunsztownie skonstruowaną, wręcz sensacyjną akcją.

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: skan własny

Sara Kołodziej | 2014-06-25
Bartoszswat | 2014-04-13
anulka177 | 2013-10-07
Przeczytana: 2009 rok
O Holender, czyli trzech największych niderlandzkich pisarzy

Są kraje, z którymi kojarzymy wielu pisarzy. Z łatwością nasuwają się nam na myśl prozaicy angielscy, francuscy czy hiszpańscy. A co np. z Holandią? Znacie godnych polecania niderlandzkich pisarzy?