Ciemnia Damoklesa

Wydawnictwo: Alfa - Wero
De donkere kamer van Damokles
83-7001-776-2
Monika Adamczyk

Bohater "Ciemni Damoklesa", Henri Osewoudt, spotyka swego sobowtóra, który - akcja toczy się w czasie II wojny światowej w Holandii - wciąga do go ruchu oporu. Ściśle zakonspirowane działania, zagmatwane dodatkowo pojawianiem się i znikaniem owego sobowtóra, są jedną z wielu przyczyn, dla których Osewoudt po wyzwoleniu nie jest w stanie udowodnić prawdziwej roli, jaką odgrywał podczas okupacji. Powieść znakomitego pisarza niderlandzkiego, Willema Frederika Hermansa, łączy wysoki walor literacki z kunsztownie skonstruowaną, wręcz sensacyjną akcją.

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: skan własny

Przeczytana: 20 czerwca 2013
kulka | 2012-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2012
Magdalena | 2011-09-18
O Holender, czyli trzech największych niderlandzkich pisarzy

Są kraje, z którymi kojarzymy wielu pisarzy. Z łatwością nasuwają się nam na myśl prozaicy angielscy, francuscy czy hiszpańscy. A co np. z Holandią? Znacie godnych polecania niderlandzkich pisarzy?