Feralna trzynastka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z Okiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Atext
Nabokov's Dozen
83-85156-48-8
Nabokov, opowiadania
Monika Adamczyk

"Feralna trzynastka" to zbiór najcelniejszych opowiadań Nabokova. Powstałe na przestrzeni wielu lat, nieodmiennie olśniewają swoją urodą, mistrzostwem i głębią wejrzenia, potwierdzając geniusz i kunszt pisarski tego niezwykłego twórcy, który nigdy nie pozostawia czytelnika obojętnym wobec świata i ludzi, o których opowiada.

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: skan własny

Geniusz Nabokova - wielkiego stylisty i narratora - widać nie tylko w powieściach, ale i w nowelach oraz w opowiadaniach. "Feralna trzynastka", będąc reprezentatywnym wyborem krótkich tekstów, jest tego najlepszym przykładem. Opowiadania chwytają za gardło, mózg dzięki nim pulsuje, krew szybciej płynie, a gromady mrówek przebiegają po plecach.

leukonoe | 2011-09-10
Przeczytana: 10 września 2011

Niektóre były naprawdę niesamowite.
Nabokov tak cudownie podkreśla barwę, kształt i kolor każdej myśli, zarysowuje najmniejsze drobiazgi tak szczegółowo, że czuję się, jakbym trzymała w rękach wszystko, co namalował dla mnie słowami.

mich_greg | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016