Nabokov. Dwa oblicza

Vladimir Nabokov. The Russian Years. The American Years
83-7163-444-7
Nabokov, Boyd, biografia
Monika Adamczyk

Książka Briana Boyda jest najpełniejszą, opartą na najszerzej zebranych materiałach archiwalnych, biografią pisarza; przedstawia równiez własne koncepcje interpretacyjne autora, dotyczące twórczości Nabokova. Zawarte w studium Boyda informacje biograficzne dotyczące Vladimira Nabokova ukazane w szeroko nakreślonym kontekście historycznym, kulturowym i obyczajowym, usystematyzowane i klarowne...

Zawarte w studium Boyda informacje biograficzne dotyczące Vladimira Nabokova ukazane w szeroko nakreślonym kontekście historycznym, kulturowym i obyczajowym, usystematyzowane i klarowne wyłożone, układają się w żywą i barwną opowieść o doświadczeniach i losach życiowych Nabokova, jednego w najciekawszych i najbardziej intrygujących pisarzy w literaturze wieku XX.
Ten pisarz i ten człowiek, jeden z najwnikliwszych obserwatorów i najwrażliwszych świadków wieku XX, stanowił integralną, nierozerwalną całość, swoiste uosobienie wzorcowego niemal sprzężenia zwrotnego między życiem a twórczością.

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: skan własny

emerald | 2016-09-06