Czekoladowy zbawiciel

Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
My Chocolate Redeemer
9788371202407

Bella - uzależniona od czekolady, pokrętnie postrzegająca świat nastolatka - na przemian modli się i szpieguje; jej babcia arystokratka bezgranicznie wielbi przywódcę partii faszystowskiej, a zwariowany wujek naukowiec usiłuje powtórzyć w swym laboratorium narodziny wszechświata. Pewnego dnia do ich spokojnego miasteczka przybywa afrykański dyktator, otoczony sławą okrutnika i kanibala. Nieoczekiwanie wszystkich mieszkańców - a zwłaszcza Bellę - wciąga w magiczny wir...

"Olśniewająca fantazja, w której kryją się realistyczne pułapki... ze złośliwą ironią wcinającą się w narrację".
"Listener"

"Sprytna, sarkastyczna i pięknie napisana książka o samooszukiwaniu i źródłach despotyzmu".
"Guardian"

majek | 2012-10-31
Przeczytana: 25 maja 2011

Nie mam pojęcia, czego się spodziewałam po tej książce, ale na pewno nie tego co dostałam. Do dnia dzisiejszego mam problem ze zjedzeniem nawet kostki czekolady. Czemu? Przez niemądre skojarzenie z jednym z tekstów Belli.
Książka zdecydowanie nie dla mnie - podziękuję, wolę postać po coś innego.

Anna | 2016-03-23

Dziwna i trochę męcząca.