Białe róże : powieść dla młodzieży z czasów inwazji bolszewickiej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Młodego Polaka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: POLWEN
7 (15 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-88822-54-3
dorocicha

"Białe róże" to opowieść o przeżyciach trójki młodych młodych ludzi: Wandy, Janka i Stefana, wciągniętych w wir wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej. Nieoceniona lekcja historii i patriotyzmu dla współczesnych nastolatków.
W czasach PRL książka ta, podobnie jak "Ojczyzna", została usunięta z wszystkich bibliotek i była zakazana przez komunistyczną cenzurę.

lukasz53211 | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Ciekawe, trochę wyolbrzymiające opowiadanie na temat zachowań tych młodszych patriotów, którzy walczyli za ojczyznę podczas wojny z bolszewikami. Śmiało mogę powiedzieć że przeczytałem z przyjemnością.

Tyna | 2016-09-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane