Katalina

Catalina
Katalina
klasyka
dona

Tytułowa Katalina, piękna dziewczyna, która uległa wypadkowi, ma zaledwie szesnaście lat. Czy uzdrowią ją modły do Najświętszej Dziewicy? Czy miłość do ubogiego krawca da jej wystarczającą siłę, by przetrwać w ciężkich, burzliwych czasach szalejącej inkwizycji i dworskich intryg, rządzących losem zwykłych ludzi? Maugham z wielką swobodą porusza się po rzeczywistości XVI-wiecznej Hiszpanii, a barwna fabuła łącząca metafizykę i love story sprawia, że powieść cieszy się niesłabnącym powodzeniem od ponad pół wieku.

ArtP | 2012-04-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Po przeczytaniu "W niewoli uczuć" (najlepsza jaką w ogóle przeczytałem !!!)i następnej"Słońce i miedziak" obiecywałem sobie po tej książce b.wiele i się rozczarowałem,,,
Zapowiadała się ciekawie ale z każdą stroną coraz większa frustracja i rozczarowanie; a na dodatek w książce pojawia się Don Kichot i to rozwaliło mnie całkiem; na dodatek wątek gdzieś uciekł, rozmywał się,,,.
Mimo to sięgnę jeszcze po inne tytuły autora.

Czytalenkaa | 2013-03-20

Książka wyjątkowo nieciekawa, bardzo mnie rozczarowała bo spodziewałam się interesującego romansu i literatury na wysokim poziomie. Główna bohaterka nie sięga pięt Annie Kareninie czy Lily Bart. Intrygi zostały jedynie zarysowane, a mogło byc ciekawie... Szkoda. Zdecydowanie NIE POLECAM!

(Więcej komentarzy na moim blogu http://czytalenkaa.blogspot.com)

majkabally | 2012-03-05
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Trochę rozczarowująca, ale nie jestem fanką stylu "Tessy d'Urberville" Hardy'ego itd, więc może dlatego? Lekka dość, ukazująca, jak wiele wtedy zależało od władz kościelnych. Chyba niewiele się zmieniło..

karola1301 | 2015-08-17
Monika Grzesiak | 2014-11-06