Szpiedzy i dyplomaci. Wywiad hiszpański w XVIII wieku

Wydawnictwo: Werset
836013300X
historyczna

Autorem książki jest Cezary Taracha, absolwent historii i historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktor nauk humanistycznych (1993). Stypendysta Ministerstwa Spraw Zagranicznych Hiszpanii (1990, 1994) oraz Fundacji Lanckorońskich (2004). Jego zainteresowania i publikacje dotyczą Hiszpanii, stosunków polsko-hiszpańskich, polityki zagranicznej, dyplomacji i wywiadu, historii regionalnej oraz kultury. Współpracuje z wieloma hiszpańskimi uniwersytetami, instytucjami naukowymi, społecznymi i kościelnymi. Założyciel i opiekun Towarzystwa Hiszpańskiego KUL, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Hiszpańsko-Polskiego w Lublinie. W niniejszej książce autor prezentuje ludzi, koncepcje i dzieła związane z prowadzoną przez służby informacyjne Madrytu akcją wywiadowaczaą w wieku XVIII.

Patrycja | 2013-03-20
Na półkach: Przeczytane, Studia