Legenda

Wydawnictwo: Da Capo
Mystique
83-7157-144-5
Wanda

Dwudziestotrzyletnia Alicja od śmierci rodziców przebywa w zamku stryja, do którego najwyraźniej nie pała sympatią, zarzuca mu bowiem bezprawne zagarnięcie jej schedy. Kiedy w średniowiecznym zamku pojawia się budzący powszechny postrach pan ze Scarcliffe, zwany Hugonem Nieugiętym, Alicja, o dziwo, traktuje tę wizytę jak zrządzenie losu i okazję do wyrwania się z rąk stryja. Obiecuje...

Kiedy w średniowiecznym zamku pojawia się budzący powszechny postrach pan ze Scarcliffe, zwany Hugonem Nieugiętym, Alicja, o dziwo, traktuje tę wizytę jak zrządzenie losu i okazję do wyrwania się z rąk stryja. Obiecuje Hugonowi pomoc w odzyskaniu rodowego klejnotu, tajemniczego kryształu o dziwnej barwie, stawia mu jednak - i to publicznie - pewne żądania.

Zaskoczony pan ze Scarcliffe przystaje na propozycję, pod warunkiem, że...

Weronikaa | 2012-11-22
Przeczytana: 2012 rok

Wątek powtarzający się w tego typu powieściach, czyli pokrzywdzona dziewczyna, którą z opresji ratuje nieznajomy, a pózniej żyli długo i szczęśliwie... Ale która z nas nie chciałaby przeżyć takiej historii!?

Magdalena | 2013-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2013

Podobała mi się, typowy romans, może nie jakoś wybitny, ale bardzo dobrze się czyta. Może trochę za dużo było słowa "juści", ale co tam, można ominąć ;-).

Ewelynn | 2014-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2014

Książka w moim odczuciu taka sobie można przeczytać jak się bardzo nudzi. Słowo "juści" zaczyna albo kończy każde zdanie. Bohater to zacny rycerz dla którego jego honor jest największą wartością jednak targany jest swoimi demonami przeszłości. On niby jest taki nieugięty a mam wrażenie ze ustępuje jej we wszystkim w czym się da. Bohaterka to dziewczyna bez posagu na łasce wujka która opiekuje się kalekim bratem a puszy się i rozstawia wszystkich po kątach jak by była jakąś dziedziczka z dużymi wpływami. Czytając bardzo irytowała mnie Alicja która robiła wszystko na przekór i nie ważne czy było to słuszne czy nie. Rozumiem że autorka chciała zrobić z niej niezależna i myśląca osobę ale wyszło na to że jest irytująca, zadufana a co gorsze wręcz tępa bo nie stosowała się nawet do rozsądnych rad jakby specjalnie na przekór Hugonowi.
Dużo było niepotrzebnych rozmów i opisów albo jakoś przeciąganych na siłę ale np. ślubu nie został opisany. Jak na książkę tej autorki wypadła słabo.

aleksawesola | 2015-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Ksiazka Amandy Quick, ale jakby nie Amandy Quick. To prawda, oboje glownych bohaterow ma wyraziste charaktery, jak to bywa w jej romansach, ale nie ma tu przesady. Ona madra i niezalezna, on inteligentny i honorowy. Aczkolwiek ona nie jest zarozumiala i zadufana, a on nie jest zaborczy i despotyczny. Byc moze to zmiana otoczenia, cofniecie sie do srednowiecza, ale ksiazka ta byla inna, nader wciagajaca. Moze poczatek nie byl nader interesujacy, ale z kazda strona akcja nabierala tempa, Nieraz wywolala usiech na mej twarzy, gdyz nie brakowalo kasliwych i sarkastycznych konwersacji ;)

Szamanka | 2015-01-26
Na półkach: 2015, Przeczytane

Jak na panią Quick standard ciut niższy. Zgodzę się, ze język z nadmiernym powtarzaniem "Juści" jest odrobinę irytujący, ale to nie główny mankament. Akcja jest po prostu... egzystująca a nie żywa.

Magda Matusiak | 2016-09-30
myfascinatingbooks | 2016-09-14