O jednym takim... Biografia Jarosława Kaczyńskiego

Wydawnictwo: Czarne
978-83-7700-006-9
polityka, Jarosław Kaczyński
Krzysiek W

Lider, wojownik, rewolucjonista, Prezes, twórca IV RP, Kaczor - to tylko niektóre z określeń Jarosława Kaczyńskiego. Bez względu na sympatie polityczne, każdy musi przyznać, że to najważniejszy polityk 20-lecia wolnej Polski.

Jako polityk jest Jarosław Kaczyński od lat medialnie tłamszony, niszczony i wyśmiewany, często wręcz traktowany nie tylko z przymrużeniem oka, ale i pogardą i złośliwością, której mu nie szczędzi się na każdym kroku. Wszelkie publiczne rankingi, mocno manipulowane już choćby przez formę zadanego pytania, sugerują, że nie cieszy się on nie tylko społecznym poparciem, ale wręcz ma najniższe zaufanie wśród polityków. Opinia ma wmawiane jak należy go postrzegać, a prezentowany obraz pokazuje go jako kogoś kto wszystko niszczy, rozbija, jest obsesyjny, kunktatorski i żądny władzy. Nic bardziej mylnego. Z niniejszej lektury wyrasta Kaczyński na prawdziwego męża stanu, mimo tych wszystkich krytycznych uwag i ocen, bo swoją stanowczością i konsekwencją i politycznym zmysłem, pomimo tylu porażek i potknięć jest jak okręt niezatopiony w oceanie burz i ogromnych fal, które nie raz zalewały pokład, na którym przyszło mu stać i sterować partią. Większość zarzutów wynika z absolutnie...

Michael Shootbook | 2016-01-16
Na półkach: 2016, ~ D4, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Od pisarza wymagam, aby swoim tekstem mnie zaciekawił, aby jego naturalne predyspozycje, talent, lekkość pióra sprawiły, że będę chciał przewrócić kartkę, by dowiedzieć się co jest na niej napisane. I choć sam Jarosław Kaczyński mógłby być bohaterem niejednej książki, nawet biograficznej, to ewidentnie Piotrowi Zarembie zabrakło pisarskiego drygu. To widać, gdy autor ma problemy z pisaniem - jego zdania są ciężkie, bez polotu. Być może gramatycznie poprawne, ale czytelnik ma wrażenie, że dużo łatwiej byłoby przenieść na plecach armatę, aniżeli brnąc dalej w błocie beztalencia. Zarembę ewidentnie przytłoczył rozmiar projektu, który znacząco różni się od artykułów na 10 000 znaków. I choć - szczerze - chciałem przeczytać biografię Kaczyńskiego, przez beton autora niniejszej książki, nie udało mi się przebić.

Jędrzej | 2014-03-08

Ogólnie nie podobała mi się.Dużo pisania o niczym.
Być może fajna dla kogoś kto interesuje się polityką!

Damian Zabawski | 2012-10-24

Nie może być inaczej. Świetny warsztat. Doskonały styl.

Ariel_O | 2016-11-26
karolas | 2016-08-31