Gazeta lokalna

Tłumaczenie: Magdalena Sommer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lizzi Badihi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
6 (13 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Local Paper
83-86743-94-8
Agata

Podczas wystawnego przyjęcia wydanego na cześć sędziego okręgowego Pinchasa Hornsztyka zostaje zamordowana jego żona Aleksandra, ambitna kobieta interesu. Uczestnicząca w przyjęciu Lizzi Badihi, "księżniczka miejscowego brukowca", postanawia podjąć prywatne śledztwo. Rozwikłanie zagadkowego zabójstwa staje się dla niej sprawą prestiżową. Frapująca intryga kryminalna, która zadowoli najwybredniejszych koneserów tego gatunku powieści, nie jest jednak jedyną zaletą książki. W miarę rozwoju akcji ciekawym przeobrażeniom podlega też sama jej bohaterka, głównie za sprawą niekonwencjonalnych przygód erotycznych. Czytelnik znajdzie tu też sporo ciekawych obrazków z życia współczesnej izraelskiej prowincji.

Kamat | 2010-12-30
Przeczytana: 26 grudnia 2010

Bardzo dobra - może nie genialna, ale naprawdę dobra - książka. Począwszy od bardzo uderzającej (zwłaszcza pewnie kobiety) sceny na przyjęciu u sędziego, poprzez opis wszystkich atrakcji i spraw, którymi Lizzi Badihi, główna bohaterka, jako dziennikarka musi się zajmować, po wiarygodne rozwiązanie zagadki.
Przyjemny, nie nachalny, a inteligentny humor. Bohaterka jest kobietą, wobec której czytelniczki nie będą czuły zazdrości - kto chciałby mieć wielkie stopy i niezbyt jędrne piersi i do tego pracę, która nawet fizycznie wykańcza? Ale Lizzy to kocha i my zaczynamy ją kochać wraz z rozwojem akcji.
Swoją drogą, sprawy dziejące się w Beer Szewie w Izraelu bardzo przypominały mi Lublin... To samo odkrywanie czegoś, co ktoś już dawno wymyślił i silenie się na bycie metropolią...
Jednej rzeczy mi tylko brakowało - opisów świata. Nie wiem, jak wygląda Beer Szewa, mieszkanie Lizzy, ulica, na której jest sklep jej wujostwa (przecudna para!).

Klara | 2016-06-30
Na półkach: Teraz czytam