Rozmowy nad brzegami Curlow Creek

Tłumaczenie: Jacek Spólny
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Interesującej Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Conwersations at Curlow Creek
83-7180-684-1
Rozmowy, brzeg, Curlow Creek
dona

Inne wydania

Niebywale sugestywna i dramatyczna powieść ukazująca rozdźwięk między przeznaczeniem a sprawiedliwością, obowiązkiem a współczuciem. Jest rok 1827. W małej chacie w odległych rejonach Australii dwóch Irlandczyków spędza noc na rozmowie. Pierwszy z nich jest skazańcem, który ma być powieszony o świcie. Drugi - to żołnierz odpowiedzialny za wykonanie wyroku. W miarę poznawania swojej przeszłości odkrywają, że ich losy są ściśle ze sobą związane, przekonując się zarazem, że wobec nieuniknionego wszyscy stają równie bezradni i samotni.

Katarzyna | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

Australia, rok 1827. Daleko w czasie i przestrzeni, egzotycznie. I bardzo blisko. Kilka głęboko naszkicowanych postaci, nieodgadnionych. Ciekawa introspekcja.

jolajka | 2011-04-03

W małej chacie w 1827 roku na odludziu noc spędzają dwie osoby, skazaniec i żołnierz odpowiedzialny za wykonanie wyroku.Czas mija im na rozmowie nie tylko o przeszłości, ale i o samej istocie egzystencji...jest to opowieść dramatyczna ale i liryczna

lucy285 | 2016-03-04
Na półkach: 2014, Przeczytane