Śmierć Lady Di

Tłumaczenie: Dariusz Bakalarz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fakt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Death of a Princess An Investigation
83-7180-360-5
Śmierć, Lady Di
literatura faktu
dona

Głośny romans księżnej Windsoru Diany, słynnej, Lady Di, z Dodim Al Fayedem, synem egipskiego miliardera zakończył się tragicznym finałem - zginęli w wypadku samochodowym w Paryżu, ścigani przez nieustępliwych paparazzi. Fascynacja sławnymi osobistościami i możnymi tego świata sprawiła, że zarówno wszechpotężne media, jak i zwykli ludzie zaczęli snuć spekulacje na temat katastrofy. Czy spowodował ją nieodpowiedzialny kierowca? Czy zawinili natrętni reporterzy? Czy też - jak chcą zwolennicy teorii spiskowej - wypadek zaaranżował brytyjski wywiad w zmowie z pałacem Buckingham, by uchronić monarchię przed skandalem, jakim byłoby małżeństwo Diany z wyznawcą islamu? Na te i wiele innych pytań starają się odpowiedzieć jak najrzetelniej dwaj brytyjscy dziennikarze - autorzy książki.

Milusia | 2016-05-01
Przeczytana: 2014 rok