Rok ogrodnika

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Stańczyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Zahradnikův rok
8320703573
ogród, ogrodnictwo, rok, rok w ogrodzie
satyra

Wbrew pozorom ogrodnik nie wyrasta z nasienia, kłącza, bulwy, ani też z sadzonki, ale z doświadczeń, środowiska, warunków naturalnych. Dopóki byłem mały, odnosiłem się do ogrodu ojca buntowniczo, ba, nawet złośliwie, dlatego że zabraniano mi deptać grządki i rwać niedojrzałe owoce. Tak samo Adamowi zakazano w ogrodzie rajskim stąpać po rabatach i zrywać owoce z Drzewa Wiadomości Dobrego i...

Dopóki byłem mały, odnosiłem się do ogrodu ojca buntowniczo, ba, nawet złośliwie, dlatego że zabraniano mi deptać grządki i rwać niedojrzałe owoce. Tak samo Adamowi zakazano w ogrodzie rajskim stąpać po rabatach i zrywać owoce z Drzewa Wiadomości Dobrego i Złego, ponieważ nie były jeszcze dojrzałe; tylko Adam, podobnie jak my, dzieci, narwał ich sobie, skutkiem czego został wygnany z raju; od tego czasu owoce z Drzewa Wiadomości Dobrego i Złego będą zawsze niedojrzałe.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: skan

Evik | 2013-11-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 listopada 2013

Autor w zabawny sposób opisuje, na czym polega praca w ogrodzie i dbanie o rośliny.
Trwa ona cały rok. A więc mamy styczeń ogrodnika, luty ogrodnika, marzec ogrodnika... i w końcu grudzień ogrodnika.
Nawet jesienne i zimowe miesiące są dla roślin okresem pracy.
Nawet w grudniu, czy styczniu ogrodnik niepokoi się o swój ogródek i zimujące tam rośliny. Planuje pracę na kolejny rok, kupuje nowe roślinki.

Signifer | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016