Reportaż spod szubienicy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Zwycięstwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Reportáž psaná na opràtce

Ukradkowe zapiski sporządzone w wiezieniu na Pankracu przez więźnia skazanego na śmierć przez sąd hitlerowski i straconego 08.09.1943r., zebrane od różnych ludzi, uporządkowane i wydane przez żonę autora.

Meg | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Kiedy zaczęłam ją czytać nie rozumiałam jednej rzeczy ( no cóż mam tylko 14 lat, nie rozumiem wielu spraw związanych z wojną i okupacją, ale staram się to zmienić) więc zasięgnęłam informacji od nauczyciela historii. Lecz jeśli nadal czegoś nie rozumiem proszę mi to wypomnieć i wybaczyć.
Komuniści w trakcie Wony byli uważani za tzw "mniejsze zło" w porównaniu do hitlerowców, ale nigdy nie byli postrzegani jako " ci dobrzy". No,ale jak wszystko mieli też grono popierające ich ideę.
Autor tej książki jest prokomunistycznym, czeskim redaktorem, ale oprócz poglądów jest jak każdy z nas.
W sumie to w obliczu śmierci wszyscy jesteśmy równi,a ja czerpałam przyjemność z czytania tej książki ponieważ mogłam choć w małym stopniu wyobrazić sobie co czuła osoba, której śmierć była już przesądzona.
Książki z okresu Wojny jak i kolejnych lat po niej są o tyle ciekawe, że nam, którzy nie żyjemy w czasach gdzie za rogiem może czekać na nas śmierć starają się przybliżyć sposób w jaki trwało...

Bartek | 2014-04-10
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Fučík to czeski dziennikarz i działacz komunistyczny. O socjalizm i przeciw faszyzmowi walczył słowem. Reportaż spod szubienicy to jego ostatnie słowo.

Pablo | 2011-09-10

Precz z komuną!