Literatura świata

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-14875-6
mantra

Nowatorska publikacja z nowej serii encyklopedii tematycznych PWN. Przedstawia bogactwo literackiej działalności i dorobek twórców całego świata. Systematyzuje wiedzę – w ujęciu historycznym, problemowym i szczegółowym – uwzględniając zarówno specyfikę literatur narodowych, jak i różnorodność dzieł i osobowości twórczych pisarzy. Encyklopedia zawiera: * obszerne artykuły omawiające...

Encyklopedia zawiera:

* obszerne artykuły omawiające dzieje literatur narodowych i różnych kręgów cywilizacyjno-kulturowych całego świata;
* niemal 2000 haseł szczegółowych i przekrojowych: biogramy pisarzy, najważniejsze prądy, nurty i kierunki, rodzaje i gatunki, style, kategorie estetyczne oraz dziedziny twórczości;
* hasła omawiające najistotniejsze w literaturze dzieła – anonimowe i autorskie;
* spis najważniejszych nagród i dzieł literackich;
* ciekawe i efektowne ilustracje: portrety twórców, strony tytułowe książek, fragmenty rękopisów, fotografie z głośnych inscenizacji i ekranizacji utworów literackich.

Sirannon | 2013-07-18
| 2013-03-12