Rok pierwszy Powstanie i działalność ABP na Rzeszowszczyźnie /Dokumenty

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historyczna

Niniejszy tom dokumentów jest drugą publikacją ukazującą organizację i działalność komunistycznych organów bezpieczeństwa w pierwszym roku Polski Ludowej (serię tę rozpoczął tom poświęcony Lubelszczyźnie). Autorzy dokonali wyboru najbardziej istotnych dokumentów i postarali się możliwie wyczerpująco je opracować, aby jak najlepiej przedstawiały narodziny i krzepnięcie rzeszowskiej bezpieki. Materiały ukazują bezwzględność i pełną dyspozycyjność komunistycznych organów władzy wobec mocodawców w Moskwie. Edycja stanowi uzupełnienie wiedzy o procesie instalowania władzy komunistycznej na Rzeszowszczyźnie. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

książek: 20737
Bogusław | 2016-03-06