Przewodnik terenowy po fantastycznym świecie wokół nas

Tłumaczenie: Zuzanna Naczyńska
Cykl: Kroniki Spiderwick
Wydawnictwo: Egmont Polska
Arthur Spiderwick's Field Guide to the Fantastical World Around You
Erador

Ta książka dostarcza informacji o życiu, zwyczajach i siedliskach istot z Niewidzialnego Świata. Autorzy pragną przypomnieć, że otwierając ten tom, czytelnicy zobowiązują się wykorzystywać zawartą w nim wiedzę w sposób odpowiedzialny i mądry.

źródło opisu: Egmont, 2006

arwen_livTyler | 2013-06-15

Wczoraj zamówiłam tę książkę na allegro i za około 3 dni będzie moja! Mój ubogi budżet ucierpiał, ale po prostu musiałam to mieć. wypożyczanie z biblioteki jest kłopotliwe ( szczególnie przedłużanie w nieskończoność. Poza tym chcę, by to dzieło mogło stanąć na mojej półce, chcę mieć po prostu poczucie posiadania tego skarbu.
Warto było kupić, chociaż jako że jest używana, to na jednej ze stron ktoś ją zbezcześcił za pomocą długopisu i korektora oraz naderwał jedną kartkę, ale skoro nie da się nigdzie kupić nowej... Naprawdę piękne rysunki i genialna kreska. Wiele stworzeń z tego bestiariusza nie było w sadze. Są tak .. naukowo przedstawione, że chciałoby się wierzyć, że istnieją naprawdę wokół nas...
Uwaga: dla osób, które chcą kupić tę książkę - niestety nie ma ich w takich sieciowych sklepach jak empik, Matras, a nawet Merlin. Obawiam się, że na allegro raczej tez nie ma, bo widziałam ofertę tylko z jednym egzemplarzem, który już wykupiłam.

nasty929 | 2016-08-26

Uwielbiam tę ksiązkę! Mogę ją oglądać bez końca. Ma przepiękne obrazki i jest super zrobiona. Widać wielką wyobraźnię twórców. Jedyne, co mogę jej zarzucić, to trochę mało opisów. Ale i tak uwielbiam :)

slashomania | 2012-10-02

To nigdy nie jest do konca przeczytane....
Bo w koncu trzeba obserwowac to, co sie dzieje wokol nas... mam przyjaciela, ktory jest phooka.

Chi-mey | 2014-11-04
Przeczytana: 2008 rok

Ah! Duża część mojego dzieciństwa... książka wpadła mi w łapki gdy zaraz po pojawieniu się na rynku zakupiła ją moja rok starsza siostra. Do dziś pamiętam jak ubrane na brązowo-zielono(by nie rozgniewać magicznych istot) potrafiłyśmy chodzić godzinami po polach i lasach szukając śladów. Dziecinne, ale ile w tym magii!
Album o magicznych istotach, bo tak można to nazwać- jest świetny! Zawiera piękne rysunki, "żywe" szkice i malunki wraz z bogatymi opisami w formie dziennika naukowego. Całość podzielona na terytoria, środowiska w których dane istoty żyją. Mamy więc łąki i pola, ogródki, lasy czy dom. Można dowiedzieć się wiele ciekawostek, a i dodatki na końcu czy też "wycinki gazet" po wewnętrznej stronie okładki są niezwykle ciekawe i budują nastrój realności owego przewodnika.
Warto dodać, że jest on iście angielski- to angielskie legendy były inspiracją do utworzenia go, a angielski klimat da się odczuć z każdego słowa.
Jak już zaznajomicie się z "Przewodnikiem" to...

| 2012-02-27

Ilustracje są po prostu rewelacyjne.

Ichiro | 2013-04-11

Przepiękne rysunki !