Mózg mężczyzny

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: VM Group
The Male Brain
9788375992045
mózg, badania, tajemnice, płeć mózgu
Ag2S

„Mózg mężczyzny” porusza temat płci mózgu, wyjaśnia tajemnice funkcjonowania mózgu mężczyzny. Doktor Louann Brizendine ukazała aktualny stan wiedzy o męskim umyśle, przedstawiony w oparciu o wyniki badań naukowych nad różnicami uwarunkowanymi płcią. Książka odkrywa wiele ciekawych informacji, między innymi: • Mózg mężczyzny jest nastawiony na rozwiązywanie problemów w sposób logiczny,...

Książka odkrywa wiele ciekawych informacji, między innymi:
• Mózg mężczyzny jest nastawiony na rozwiązywanie problemów w sposób logiczny, racjonalny. Aby poradzić sobie z osobistymi problemami, mężczyzna wykorzystuje analityczne funkcje mózgu, nie angażuje natomiast struktur odpowiedzialnych za emocje.
• Mężczyzna rozwija się pod wpływem współzawodnictwa, instynktownie gra ostro, ma obsesję na punkcie swojego miejsca w szeregu i hierarchii.
• Obszar mózgu odpowiadający za popęd seksualny u mężczyzn jest 2,5-krotnie większy niż u kobiet, co z kolei odpowiada za powstawanie fantazji o kobiecym ciele.
• W książce dowiedziono, że ogromny wzrost stężenia testosteronu, który następuje w okresie dojrzewania powoduje, że mężczyzna postrzega inne osoby w sposób agresywny.

Krzysiek | 2011-02-05
Przeczytana: 02 lutego 2011

Przeczytałem tę lekturę wraz z narzeczoną - mam wizję tego, czym ta książka może być dla mężczyzny i kobiety. Napisana jest naukowo, choć zrozumiale dla każdego - w oparciu o własne doświadczenia z poradni psychologicznej autorki oraz jej badań naukowych. Po kolei analizuje to jak działa mózg mężczyzny w różnych etapach życia i w różnych sytuacjach. W szczególności analizuje co się dzieje od strony hormonów i chemii w niektórych sytuacjach, budzących konflikty damsko-męskie.

Muszę przyznać, że pozwala - facetowi - spojrzeć na swoje postępowanie, wartości i nawyki z punktu widzenia naukowego i przez wytłumaczenie reakcji chemicznych w różnych sytuacjach daje odpowiedzi na to, co mężczyźnie wydaje się naturalne, zaś kobiecie nie zawsze. Dla czytelnika-kobiety książka ujawnia pewne nie zawsze oczywiste prawdy, przynajmniej moja towarzyszka potwierdzała, że jest "dokładnie tak" i "tak właśnie robisz".

p.s. ilość przypisów i bibliografii jest przytłaczająca, większość objętości to...

Ingenium | 2016-06-21
Przeczytana: 19 sierpnia 2016