Uśmiech w kapeluszu

Wydawnictwo: Akapit Press
Uśmiech w kapeluszu
83-87463-46-9
Monika

"Uśmiech w kapeluszu" jest opowieścią Hanki Bielickiej o Hance Bielickiej, o jej życiu dla sceny, ale także o życiu prywatnym artystki...

gwiazdka | 2013-10-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 31 października 2013

Dzisiaj zupełnie przypadkiem wpadła mi w ręce niewielka książeczka pt „Uśmiech w kapeluszu". Są to wspomnienia Hanki Bielickiej. Książeczka cieniutka więc przeczytałam w zasadzie w jednej chwili, bo nie powiem, czyta się lekko, zresztą każdy chyba zna wspomnianą panią i wie, ze słowa nie sprawiają jej większych problemów. A co o samej książce? Jak wspomniałam czytało mi się lekko, ale czuję niedosyt. Książka jest w zasadzie o rolach pani Bielickiej, a ja miałam nadzieję na człowieka, którego było tam bardzo mało. Tak jakby poza pracą Hanka Bielicka nie istniała. Zresztą praca też nie została przedstawiona jakoś wyczerpująco: aktorka pisze w czym i u czyjego boku zagrała, całości dopełnia kilka anegdotek. Wszystko sprawiło na mnie wrażenie płytkości, spodziewałam się czegoś więcej, bo w końcu jeśli piszemy wspomnienia i wydajemy książkę miejmy w niej do powiedzenia jakieś konkrety. Najbardziej żałuję, że tak mało naprawdę aktorka powiedziała nam o sobie.

Alome | 2011-06-04
Przeczytana: 2009 rok

Opowieść snuje się jak gawęda Pani Hanki, wartko, dowcipnie i zajmująco. Polecam wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej o Hance Bielickiej. Dużo śmiechu i wzruszenia, sporo refreksji.

mariola | 2016-09-30
Dorota Smakuje | 2016-08-12