Magiczna biblioteka Bibbi Bokken

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Bibbi Bokkens magiske bibliotek
83-86821-66-3

Magiczny thriller o historii książki. Mieszkające w Norwegii kuzynostwo – Berit i Nils piszą do siebie listy w zeszycie, który wysyłają pocztą. To inteligentne, sprytne dzieci z olbrzymią wyobraźnią. Pewnego dnia, oprócz zwykłych zdarzeń, Berit opisuje spotkanie z Bibbi Bokken, tajemniczą bibliotekarką, która z wielkim zaangażowaniem tworzy dzieło swojego życia: podziemną bibliotekę ukrytą...

Magiczny thriller o historii książki.
Pewnego dnia, oprócz zwykłych zdarzeń, Berit opisuje spotkanie z Bibbi Bokken, tajemniczą bibliotekarką, która z wielkim zaangażowaniem tworzy dzieło swojego życia: podziemną bibliotekę ukrytą pod lodowcem. Spotkanie to jest pretekstem do wtajemniczenia czytelników w magiczny świat książki: od jej narodzin w głowie pisarza, przez druk aż po metody jej księgowania. Głównym tematem książki jest literatura i umiłowanie czytania. Książka świetnie motywuje dzieci, by czytały więcej.

Gaarder napisał tę książkę z pomocą telefonu i faxu we współpracy z autorem Klausem Hagerupem. Książka ma formę wymiany listowej między dwoma pisarzami. Narratorem jest Jostein Gaarder, ukrywający się pod postacią bohaterki powieści - Berit Boyum, mieszkającej w Fjaerland nad fiordem, w zachodniej Norwegii. Klaus Hagerup jest głosem jej kuzyna Nilsa Boyum z Oslo.

Hania Jarczewska | 2015-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Kolejna dzieło Gaardera, którą z mogę polecić. Książka o książkach z "podwójnym dnem, wciąga wszystkich bibliofilii. Jej układ sprawia, że możemy poznawać zdarzenia z punktu widzenia chłopca i dziewczyny, a jak dobrze wiemy- te zazwyczaj znacznie się różnią. Pozycja raczej dla osób w wieku 10-14, ale starszym również się spodoba i zaintryguje.

Doracy | 2016-01-09

Przełamuje stereotyp że świat książek jest nudny, a już biblioteka to najnudniejsze miejsce pod słońcem.

Aurelia | 2012-11-13
Przeczytana: luty 2004

Jest to książka trochę inna od wszystkich i bardzo ciekawa. Osobiście po przeczytaniu jej byłam zafascynowana.

| 2012-08-28

Czytanie książki o książkach to nieco dziwne doświadczenie, ale jednocześnie bardzo ciekawe. Berit i Nils trafili do mojego serca jak tylko ich poznałam... Z całą pewnością tak łatwo o nich nie zapomnę.

moniaL | 2017-03-26
elen77 | 2017-03-15