Dymisja nadinspektora Willburna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Srebrnego Klucza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
piotrex

Naczelnik wydziału morderstw Scotland Yardu, inspektor Willburn, został zaalarmowany wiadomością, że na krańcach Londynu, w małym podrzędnym hoteliku popełniono morderstwo. Zginęła młoda kobieta, Fancy Moore. Tragicznej nocy była ona jedynym lokatorem obskurnego hoteliku. Właściciel hotelu twierdzi, że morderca nie mógł opuścić miejsca zbrodni. Okratowane okna, zamknięte drzwi. A jednak policja nie może natrafić na żaden ślad...

źródło opisu: Iskry, 1975

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mulberry | 2013-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2013

Kryminał z nutą starego stylu, który wprowadza nas w świat Scotland Yardu, który mi osobiście kojarzy się z mężczyznami w kapeluszach i prochowcach, palących papierosy... Książka ma niepowtarzalny klimat i zaskakuje czytelnika swoją logiką, która wciąga. Ja osobiście byłam zakończeniem sprawy morderstwa bardzo zaskoczona. Autor wszystko sobie ładnie obmyślił, by w konsekwencji przyciągnąć czytelnika. Z czystym sercem polecam!

Skylla | 2015-10-18
Przeczytana: 18 października 2015

Po bardzo owocnym powrocie po latach do Joe Alexa postanowiłem posmakować innych podobnych autorów tamtej epoki. Niestety, to nie jest ten sam poziom. Zamiast misternej zagadki dostajemy raczej kryminał klasy B z dość tanią sensacją. Przez pierwsze pół książki czytamy o rozmyślaniach nadinspektora, ale narrator starannie urywa zasadniczą treść tych myśli :-). Strata czasu. Nie warto.

rob-sok | 2016-08-15
apolinary | 2015-09-17