Because of you
romans historyczny
Wanda

Zaślubiny w atmosferze skandalu... Samanta Northrup, osierocona córka pastora, śni o uczuciu, przyprawiającym o zawrót głowy, lecz doskonale zdaje sobie sprawę, że to tylko mrzonki, które nigdy się nie zrealizują, a jej życie pozostanie szare i nudne. A jednak pewnej burzliwej nocy do jej drzwi zapuka tajemniczy nieznajomy i świat Samanty stanie na głowie. Przyłapani w kompromitującej sytuacji, muszą się pobrać. On wie o swojej oblubienicy tylko tyle, że jest czarująca, a jej świeżo rozbudzony temperament wydaje się nieposkromiony. Ona wie o nim tyle co nic. A szkoda, bo Yale Cerderock to mężczyzna z przeszłością, i to nie byle jaką!

Tirindeth | 2012-10-06
Na półkach: Ebooki, Przeczytane

Anglia roku 1806. W środku nocy do drzwi domu pastora załomotał nieznajomy. Samanta, córka zmarłego duchownego, chcąc poznać przyczynę tej niecodziennej wizyty, usłyszała zaskakujące żądanie – obcy chciał zobaczyć grobowiec rodziny Ayleborough, którym dziewczyna się opiekuje. Pomimo jej stanowczej odmowy, podróżnikowi udaje się uzyskać klucz i wtargnąć na uświęconą ziemię, gdzie został pochowany... on sam. Szok wywołany tą informacją, jak i zbieg okoliczności doprowadzają do tego, że nieznajomy trafia pod dach Samanty – jako jej pacjent. Od tej chwili życie obojga niespodziewanie ulega zmianie, ale dopiero skandal, jaki wywołuje obecność mężczyzny w domu niezamężnej, młodej kobiety całkowicie zmienia ich sytuację. Samanta nie wie jednak, kim jest ów nieznajomy, którego wkrótce będzie musiała poślubić...

"Proszę, niech pani nie będzie niemądrą gąską. Stłuczone filiżanki nie są warte łez" *

Myszka Cathy Maxwell jest pierwszą, choć nie jedyną powieścią tej autorki, jaką poznałam i...

Amoretta | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Myszka to opowieść o córce pastora, biednej, nie mającej gdzie się podziać, a zmuszonej opuścić wikarówkę.Wszyscy ją ze wsi traktują jako uzdrowicielkę, ale jednocześnie jest tak kimś oczywistym, że pomiatają nią, podejmują za nią decyzję, a nawet w jej imieniu składają przysięgę małżeńską. Kiedy w swym ograniczeniu wydają ją za mąż myśląc, że pozbyli się jej z wikarówki, a jednocześnie będzie nadal ich leczyć i mieszkać w pobliży okazuje się, że jest lady, żoną brata księcia. Wtedy ona czuje się oszukana przez mężczyznę, któremu zaufała. Z Myszki przeistacza się w łabędzia.
Lekka fabuła, trochę łez nad niedolą dziewczyny i happy end na koniec. Czegóż mi więcej trzeba?

aleksawesola | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Poczatek ksiazki jest bardzo obiecujacy i wrecz trudno bylo sie od niej oderwac. Przystojny nieznjamomy pojawiajacy sie noca, sceneria cmentarza, tajemnica. Jednka wraz z rozwojem fabuly, jak i zwiazku miedzy glownymi bohaterami, zaczyna wkradac sie coraz wieksza miara naiwnosci i infaltynosci. Juz po pierwszej nocy poslubnej, wienczacej te jakze wymuszone malzenstwo, nasza heroina wyznaje milosc... Pozniej jeszcze zdazy zmienic zdanie kilkakrotnie, ale wszytko to wydaje sie byc celowym kluczeniem autorki, aby zapelnic strony slowami.
Autorka probowala wprowadzic dodatkowe watki, ale proby te byly nieudane. Wydawaly sie byc zaczete, a pozniej szybko konczone jednym zdaniem.

Enarien | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Jest to już kolejna książka tej Cathy Maxwell, którą przeczytałam w ciągu kilku ostatnich dni. Tak jak i poprzednie bardzo przypadła mi do gustu. Ciekawa, lekka i barwna opowieść o losach wydziedziczonego lorda Yale i córki pastora Samanty. Niby romans jak każdy inny a jednak dzięki stylowi autorki cała historia, po raz kolejny bardzo mnie wciągnęła.

Nie jest to literatura wysokich lotów ale na mroźne zimowe wieczory wręcz idealna :)

Joanna | 2018-05-01
kasiula12 | 2018-04-27