Wszystko w swoim czasie

Cykl: Porachunki z przygodą (tom 9)
Wydawnictwo: Siedmioróg
837162588X
bursztynowa

Jesienią do jeziora Śniardwy spadł helikopter. Jedną z ofiar jest mężczyzna, który z Rosji wiózł niebezpieczny wynalazek. Poszukując śmiercionośnego urządzenia, bohaterowie trafiają do Wrocławia, gdzie dostają się w sam środek wojny wywiadów...

Dziewiąta książka z serii Porachunki z przygodą.

dobrerecenzje | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

„Jajco” wcale nie chce być po raz kolejny wplątany w mroczną i niebezpieczną zagadkę. Kiedy jego kolega „Szift” prosi go o pomoc w rozwiązaniu zagadki tajemniczej śmierci swojego dziadka, Jajco wcale od razu nie chce się zgodzić. Obiecał swojej dziewczynie Marcie, że z niebezpiecznymi sprawami już koniec i że od teraz będzie na siebie uważał. Niestety wszystko się trochę komplikuje kiedy Jajco daje się podejść jak dziecko i założyć sobie na rękę zegarek – bombę.
Od tej pory chodzi nie tylko o rozwiązanie zagadki, ale także o życie samego Jacka.
Książkę czyta się bardzo dobrze i bardzo szybko. Duże litery pozwalają nam przeczytać w jeden wieczór tę kryminalną zagadkę. A strony? Wszystko rozgrywa się w całych 170 stronach. Sami przyznajcie, że jak na książkę to naprawdę niewiele.
Na początku musimy oczywiście przyzwyczaić się do stylu jakim pisze Petek. Nie ma wszystkiego opisanego barwnie i dokładnie. Są zdawkowe zdania, lecz na tyle aby każdy zrozumiał sens wypowiedzi bądź...

Czytalski | 2016-08-11

Jajco miał już nie wplątywać się w żadne afery. Obiecał to Marcie i bardzo chciał tej obietnicy dotrzymać.
To co chcemy, to jednak co innego od tego co nam się przydarza. Tym razem o pomoc do Jacka zwrócił się Szift - kolega z klasy. Jego dziadek zginął w wypadku śmigłowca, ale chłopak nie wierzy, że był to przypadek. Ma świadczyć o tym list, który dostał od dziadka - rosyjskiego naukowca. Miał on dokonać odkrycia, które mogło zmienić światową energetykę. Chcąc nie chcąc Jajco i jego przyjaciele wplątują się w walkę wywiadów, mających na celu uzyskanie przełomowej technologii.

Wydarzenia w książce dzieją się kilka miesięcy po "Koszmarnej przesyłce", a ich tłem jest Wrocław nadal noszący ślady po wielkiej powodzi. Akcja jak zwykle jest wartka z wieloma zwrotami akcji. Ale... Jest jedno duże "ale". Czytając książkę przez większość czasu byłem zaskoczony, że bohaterowie dostali rozwiązanie już na początku, a mimo to idą fałszywym tropem. Przeszkadzało mi to w lekturze tej części. Na...

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

Marta | 2011-05-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane