Przedsiębiorstwo Apokalipsa: o etyce dziennikarskiej

Wydawnictwo: Rebis
83-7301-375-X
asia

Książka o etyce dziennikarskiej - opowiada o tym, jak media krzywdzą ludzi, sprawiają ból lub upokarzają, pozbawiają ich pracy, szkodzą firmom. Autor stawia trudne pytania dotyczące moralnej strony działania mediów, ukazuje konflikt misji dziennikarza z komercyjną sferą funkcjonowania telewizji, radia i gazet. Szczegółowo analizując liczne przykłady, nie feruje wyroków, lecz wskazuje dylematy...

Autor stawia trudne pytania dotyczące moralnej strony działania mediów, ukazuje konflikt misji dziennikarza z komercyjną sferą funkcjonowania telewizji, radia i gazet. Szczegółowo analizując liczne przykłady, nie feruje wyroków, lecz wskazuje dylematy - sytuacje, w których naprawdę trudno podjąć obiektywną decyzję. Ponieważ tak wielu ludzi podejmuje życiowe decyzje na podstawie informacji zaczerpniętych z mediów, na dziennikarzach spoczywa olbrzymia odpowiedzialność za słowo - uważa autor.

Sylwia | 2013-01-30
Przeczytana: 2003 rok

Książka nieskomplikowana, napisana prosto, pokazująca od kuchni pracę dziennikarza.
Godna polecenia dla młodych adeptów tego fachu.

Moni | 2014-01-01
| 2012-12-03