Death Note #6: Zamiana

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
デスノート (Desu Nôto)
komiksy
kamil

Light i L są naocznymi świadkami „narady śmierci”, podczas której staje się jasne, że ktoś z Yotsuby ma bezpośredni związek z kirą. By odkryć prawdę, Misa przenika do firmy i zdobywa zaufanie podejrzanych. Wówczas niespodziewanie kontaktuje się z nią pewna osoba...! Kto to jest!? Kto okaże się kirą z Yotsuby!?

źródło opisu: JPF, 2008

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Villiana | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Znów było sporo gadaniny, ale całość była lepsza od swojej poprzedniczki. Jednakże wciąż czekam na jakieś większe zaskoczenie i jakąś większą akcję.

W tym tomie jesteśmy blisko odkrycia, który z członków Yotsuby przejął notes Misy. Ucieszyła mnie ta część bo było sporo Rema, który wyjawia ciekawą prawdę o sobie oraz o zamiarach Lighta, co mnie zszokowało, bo zdążyłam już pomyśleć, że ten wątek dobiegł końca i już nigdy nie będzie prawdziwego Kiry. Zdumiała mnie też odwaga i poświęcenie Misy. Wydarzenia tak się potoczyły, że znów pomimo znudzenia niektórymi fragmentami, pozostałam w stanie zaintrygowania i na pewno będę się chciała dowiedzieć się, co się wydarzy w kolejnych tomach.

Podsumowując pierwszą połowę serii, muszę przyznać, że całość jest naprawdę fajna, wciągająca, aczkolwiek chyba odrobinę przeciągnięta.

Canis | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014
Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Ten tom przesunął mi mózg! A no, no.. Matsuda jest w gronie moich ulubionych bohaterów zaraz po Ryuk'u <3

InsaneMind | 2014-04-18

Może się wydawać, że akcja przysnęła. Lecz nie! Ona się tylko czai jak lew gotowy do skoku na ofiarę. Kilkadziesiąt ostatnich stron gna do przodu a sama końcówka tomu niszczy mózg i powoduje ciągłe myślenie nad rozwiązaniem ostatniej sceny. Nie chcę tutaj spoilerować więc nie powiem nic więcej. Jestem głodny następnych tomów!

AisogHIStory | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Właściwie w tym tomie akcja jest lepsza w porównaniu do reszty tomów - w końcu tu mamy złapać Kirę. Wyjaśnia się dużo niepewnych kwestii, zwrócona jest uwaga bardziej na postaci poboczne.
To już połowa serii, a mimo to nie czuć by historia była naciągana.

Rasia | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

"Zamiana" jest jedną z lepszych części Death Nota, jakie czytałam do tej pory. Przede wszystkim dlatego, że dzieje się dużo, akcja pędzi do przodu tak bardzo jak jeszcze nigdy. Być może tym sposobem autorzy chcieli nadrobić statyczność wielu poprzednich części i właściwie wyszło im to całkiem nieźle.
Poza tym pojawiają się dodatkowe kwestie dotyczących drugoplanowych postaci takich jak Rem, na czytelników czeka parę nowych niespodzianek, a i tłumacz mangi dorzucił tutaj swoje trzy grosze. Tutaj także po raz pierwszy spojrzałam nieco inaczej na Misę, choć ostatecznie moje zdanie na temat jej podejścia do... wszystkiego, pozostaje niezmienne. :)
Polecam i za niedługo zabieram się za kolejną część.

aliosza | 2010-11-14

Przeczytana: 29 sierpnia 2015
Patrycjałkę | 2015-09-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy&Mangi, 2015
Przeczytana: 26 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Właśnie w tym tomie zrozumiałam jak bardzo lubiłam L'a...

Marta Pluskota | 2016-12-26
Na półkach: Przeczytane, Death Note, Manga
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Jezu, ile tu się dzieje!!! Poprzednia część była dość nudna. Lecz ta cześć jest kompletnym przeciwieństwem. Akcji tu full!!! Najlepsza cześć jak na razie. I tutaj gratuluje pani Ohba, nie znam pani Ohba, ale musiała być bardzo mądrą i kreatywną osobą!!! Podziwiam panią!
Naprawdę polecam.