Death Note 6: Zamiana

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Desu nōto
komiksy
kamil

Light i L są naocznymi świadkami "narady śmierci", podczas której staje się jasne, że ktoś z Yotsuby ma bezpośredni związek z kirą. By odkryć prawdę, Misa przenika do firmy i zdobywa zaufanie podejrzanych. Wówczas niespodziewanie kontaktuje się z nią pewna osoba...! Kto to jest!? Kto okaże się kirą z Yotsuby!?

źródło opisu: JPF, 2008

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Villiana | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Znów było sporo gadaniny, ale całość była lepsza od swojej poprzedniczki. Jednakże wciąż czekam na jakieś większe zaskoczenie i jakąś większą akcję.

W tym tomie jesteśmy blisko odkrycia, który z członków Yotsuby przejął notes Misy. Ucieszyła mnie ta część bo było sporo Rema, który wyjawia ciekawą prawdę o sobie oraz o zamiarach Lighta, co mnie zszokowało, bo zdążyłam już pomyśleć, że ten wątek dobiegł końca i już nigdy nie będzie prawdziwego Kiry. Zdumiała mnie też odwaga i poświęcenie Misy. Wydarzenia tak się potoczyły, że znów pomimo znudzenia niektórymi fragmentami, pozostałam w stanie zaintrygowania i na pewno będę się chciała dowiedzieć się, co się wydarzy w kolejnych tomach.

Podsumowując pierwszą połowę serii, muszę przyznać, że całość jest naprawdę fajna, wciągająca, aczkolwiek chyba odrobinę przeciągnięta.

Canis | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014
Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Ten tom przesunął mi mózg! A no, no.. Matsuda jest w gronie moich ulubionych bohaterów zaraz po Ryuk'u <3

InsaneMind | 2014-04-18

Może się wydawać, że akcja przysnęła. Lecz nie! Ona się tylko czai jak lew gotowy do skoku na ofiarę. Kilkadziesiąt ostatnich stron gna do przodu a sama końcówka tomu niszczy mózg i powoduje ciągłe myślenie nad rozwiązaniem ostatniej sceny. Nie chcę tutaj spoilerować więc nie powiem nic więcej. Jestem głodny następnych tomów!

aliosza | 2010-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2010

świetne, świetne, świetne!

Heroine | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

W poprzednim tomie akcja nieco zwolniła... Ale tylko pozornie! Tutaj rozkręca się na dobre! Usiadłam praktycznie od razu po przeczytaniu tomu piątego i jeszcze tego samego dnia skończyłam szósty. Czytałam bez tchu, właściwie bez przerwy, z wielkimi emocjami i zaciekawieniem. Ba! Nawet sama zaczęłam myśleć, kto jest Kirą! A rzadko zdarza mi się tak bardzo wczuć w świat przedstawiony w jakimś utworze - bez znaczenia czy to książka, film, manga czy anime. Nie miałam nawet czasu pomyśleć, żeby wstać i zapalić światło, przez co strasznie bolą mnie teraz oczy... Jednak było warto, emocje przez cały ten czas mnie nie opuszczały. Naprawdę rewelacja! Ciężko tutaj wyrazić jakąkolwiek opinię bez spojlerów - tomik po prostu zachwyca, zresztą jak cała manga! Seria już stała się moją ulubioną, mimo że skończyłam dopiero połowę.

OCENA: 10/10

Rasia | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

"Zamiana" jest jedną z lepszych części Death Nota, jakie czytałam do tej pory. Przede wszystkim dlatego, że dzieje się dużo, akcja pędzi do przodu tak bardzo jak jeszcze nigdy. Być może tym sposobem autorzy chcieli nadrobić statyczność wielu poprzednich części i właściwie wyszło im to całkiem nieźle.
Poza tym pojawiają się dodatkowe kwestie dotyczących drugoplanowych postaci takich jak Rem, na czytelników czeka parę nowych niespodzianek, a i tłumacz mangi dorzucił tutaj swoje trzy grosze. Tutaj także po raz pierwszy spojrzałam nieco inaczej na Misę, choć ostatecznie moje zdanie na temat jej podejścia do... wszystkiego, pozostaje niezmienne. :)
Polecam i za niedługo zabieram się za kolejną część.

Patrycjałkę | 2015-09-26
Na półkach: Komiksy&Mangi, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Właśnie w tym tomie zrozumiałam jak bardzo lubiłam L'a...

Aya | 2011-04-21
Na półkach: 2016, Manga, Przeczytane, Japonia