Zakochana księżna

Seria: Romanse Sprzed Lat
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Duchess in Love
Wanda

Lady Amborgina Gorton jako niespełna dwunastoletnia dziewczynka została pod przymusem poślubiona Camdenowi, wówczas osiemnastoletniemu młodzieńcowi. W noc poślubną przerażony pan młody uciekł z sypialni i porzuciwszy młodziutką małżonkę, wyjechał do Grecji, gdzie oddał się swej pasji - rzeźbiarstwu. Po kilkunastu latach Camden wraca do Anglii na prośbę Amborginy, która pragnie unieważnić zawarte z nim, lecz nieskonsumowane małżeństwo, i wyjść za mąż za statecznego i godnego zaufania markiza. Po długiej rozłące Camden nie poznaje żony, która z niepozornego podlotka zmieniła się w rudowłosą, zielonooką piękoność. Zaskoczony jej wdziękiem i urodą, zaczyna rozumieć, jak wiele stracił, oddając ją innemu mężczyźnie.

źródło opisu: opis z okładki

AlcarinElen | 2019-08-22
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Kolejna książka autorstwa Eloisy James. I kolejne fajne opowiadanie.
Amborgina jest księżną Girton. Została nią w wieku dwunastu lat kiedy została zmuszona do ślubu z osiemnastoletnim Camdenem Serradem. Lecz młody małżonek uciekł przez okno w noc poslubną i wyjechał z kraju zostawiając żonę bez skonsumowania małżeństwa. Po dwunastu latach wraca do Anglii aby unieważnić małżeństwo. Gina czeka na to z niecierpliwością, bo chce wyjść za mąż za markiza Bonningtona. Lecz Cama czeka niespodzianka. Nie spodziewał się, że piękność, którą ujrzał na balu to jego żona.
Książka bardzo przypadła mi do gustu. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Przeczytałam ją w jeden dzień. Bardzo podobali mi się bohaterowie. W szczególności przyjaciółki głównej bohaterki. Były zabawne, umiały się bawić i nie przejmowały się sztywnymi zasadami mimo, że spotkała je taka krzywda ze strony mężów. Zbierały wszystkie baty od towarzystwa, a mimo to nie chowały głowy w piasek. Dlatego też lubiłam główną bohaterkę,...

MOUSE | 2015-01-07
Na półkach: Przeczytane, Romans

Już widząc okładkę wiadomo, że nie mamy do czynienia z literaturą wysokich lotów. Ale jak ktoś lubi czasem sięgnąć po romanse, to polecam. Jeśli szukacie czytelniczych uniesień, odradzam.