Atrakcyjni królowie elekcyjni

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Strrraszna Historia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
królowie, wolna elekcja, Polska
Jakub

Ponura polityka i odlotowe obyczaje! Nie należysz do dynastii? Nie szkodzi, od czego jest wolna elekcja? I ty mógłbyś zasiąść na tronie. Historia królów elekcyjnych to prawdziwa lekcja, jak żyć na luzie w trudnych czasach. Poznasz: - zawiłości wojen i tajemnice ogrodów, - prawdziwe oblicze chodzących legend, - sposoby ćwiczenia umysłów. Dowiesz się również: - jak chodzono od Sasa do Lasa,...

Ponura polityka i odlotowe obyczaje!
Poznasz:
- zawiłości wojen i tajemnice ogrodów,
- prawdziwe oblicze chodzących legend,
- sposoby ćwiczenia umysłów.
Dowiesz się również:
- jak chodzono od Sasa do Lasa,
- kogo Kościuszko chciał zabić tomahawkiem,
- u kogo niedźwiedzie były gorylami...

Kto chce zabić nudę lekcji- czyta dzieje królów z elekcji.

źródło opisu: Egmont, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PABLOPAN | 2012-02-07

Tak powinno uczyć się historii w szkołach. Wielki pozytyw, polecam każdemu.

Książkę otrzymałam od znajomej, robiła porządki na półkach.
Książka bardzo lekka, przyjemnie się czyta, ale jednocześnie w łatwy sposób uczymy się historii Polski w krzywym zwierciadle. Zabawne anegdotki, humor w biografiach [Zaczynając od Henryka Walezego, "(...) nie wiadomo było, czy w miłości woli damy, czy kawalerów." i im dalej w las tym... wiadomo. :) ], prosty sposób przekazania wiedzy historycznej. Szczególnie polecam do nauki dla młodzieży szkolnej, prosty język, porządna dawka dobrego humoru, wypowiedzi oraz świetne ilustracje pióra Jędrzeja Łanieckiego powodują, że przy tej książce nie można się nudzić. Książka na piątkę z plusem! :)

Pablo | 2011-09-10
Przeczytana: 04 maja 2010

Rewelacja - za młodu znało się całą serię. To, co autorzy tych książek robią, można nazwać tylko i wyłącznie arcydziełem. Ciekawostki, ładnie opracowane fakty sprawaiją, że dzieci chętnie sięgają po literaturę rozszerzającą temat.

Agene | 2014-09-28
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

W bibliotece dla dzieci i młodzieży, która okazała się być wyposażona w fantastykę wszelaką znacznie lepiej niż ta dla dorosłych, znalazłam półkę z seriami mojego dzieciństwa - "Strrraszną historią" i pokrewnymi. Nie wiem, co podkusiło mnie, by sięgnąć akurat po "królów elekcyjnych", nie będących częścią głównej, przezabawnej serii. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek ich czytałam; na pewno autorstwa tych samych pań widziałam część o Jagiellonach i Słowianach, ale albo były one lepsze, albo naprawdę się straszliwie zestarzałam. Chociaż raczej to pierwsze.
Książeczkę czyta się szybko, w godzinę czy coś koło tego. Ma swoje plusy, czasem uśmiechnąć się można, ale nic ponadto. Najbardziej denerwował mnie jednak chaos, brak uporządkowania treści, wybiórczość i jakieś takiego poczucie, że jednak zbyt mało tu humoru i zbyt dużo martyrologii - nie, żeby tej ostatniej było jakoś w nadmiarze, ale posmak doskonale znanego ze szkoły "o jacy to my Polacy biedni" pozostaje.
5/10, serio, o...

żabka | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Nie do końca mi się podobała. Zabrakło w niej żartu, który występuje w angielskich wydaniach Strasznej Historii. Tutaj polki zawarły zbyt dużo informacji jak na mój gust.

Miawka | 2016-12-05
matzar | 2016-09-12