Autostop polski. PRL i współczesność

Wydawnictwo: Ha!art
83-89911-18-3
autostop, poradnik, prl
Krystian

Paradoksalnie, tak masowe i kontrowersyjne zjawisko, jakim jest autostop, nie doczekało się dotąd w naszym kraju żadnego opracowania. Zaprzepaszczone zostały potężne archiwa Biura Autostopu, nie powstanie więc nigdy solidna praca naukowa na ten temat. Być może to dobrze, bo cały urok omawianej kwestii polega na czymś mało uchwytnym. Książka jest mozaiką wspomnień, relacji i fotografii zebranych po to, by ocalić ?opowieści z drogi?, historie, które zostały wielokrotnie opowiedziane, lecz nigdy nie zapisane. Na 400 stronach zgromadzone zostały opowiadania, wiersze, wspomnienia, eseje, a nawet teksty naukowe opisujące od wielu stron zjawisko społeczne, jakim jest autostop. Teksty te napisane zostały przez około 60 autorów: znanych działaczy autostopu (Andrzej Piwoński, Leszek Sobociński), słynnych pisarzy (Andrzej Stasiuk, Jacek Podsiadło, Sławomir Shuty) oraz polskich autostopowiczów kilku pokoleń.

Edyta | 2016-06-20
guzikowiec | 2015-11-15