Wilcze tropy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ostatni zwycięzca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historyczna
piotrex

Druga część historycznego cyklu powieściowego Kazimierza Korkozowicza. Tym razem kulminacyjnym punktem akcji jest słynna bitwa z Turkami pod Chocimiem, podczas której geniusz wojenny hetmana Jana Sobieskiego objawił się w całej pełni. Jednocześnie Czytelnik dowie się o dalszych losach czwórki bohaterów znanych już z poprzedniego tomu. Gdy sekretarz hetmana, Damian Żegoń, po wielu burzliwych perypetiach rozwiązuje wreszcie zagadkę tajemniczego pierścienia oraz szyfru, używanego przez tajnych agentów habsburskich, spada na niego nowy cios i to z najmniej oczekiwanej strony.

Rachela | 2015-04-23
Przeczytana: 08 maja 2015

" Wilcze tropy" to druga - po " Pierścieniu wezyra" - część historycznego cyklu powieściowego Kazimierza Korkozowicza. Jeszcze lepsza niż pierwsza! Więcej się dzieje, do tego dochodzą nowe zagadki: w jakim celu przyjaciel Żegonia musi za wszelką cenę, w przebraniu, dotrzeć do Stambułu? Dowiedziałam się co kryje się za legendą o wielkim skarbie okrutnego Wołczara oraz to co mnie najbardziej nurtowało: dlaczego Tamara musiała przyjąć rolę tureckiego szpiega? Po przeczytaniu jej historii całkiem inaczej spojrzałam na Wołczarową, już nie z niechęcią lecz ze współczuciem i zrozumieniem.
Nie mogę nie wspomnieć o Damianie Żegoniu i jego perypetiach. W tym tomie spada na niego nowy niespodziewany cios ( biedna Justyna! ) Kulminacyjnym punktem opowieści jest oczywiście bitwa pod Chocimiem, podczas której geniusz pana hetmana Sobieskiego objawił się w pełni. Wyznam, że losy czwórki wcześniej już znanych mi postaci ( Damiana, Justyny, Zawiei i Tamary) interesowały mnie o wiele bardziej...

komilo321 | 2016-02-28
edekedek | 2016-01-24