Kotolotki z wizytą u mamy

Tłumaczenie: Aleksandra Wierucka
Cykl: Kotolotki (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Catwings Return
83-7255-962-7
Kotolotki, wizyta, mama
dona

Thelma, Harriet, James i Roger - cztery skrzydlate zwierzątka znane już z poprzedniej książki Ursuli K. Le Guin Kotolotki - znalazły na wsi bezpieczne schronienie i czułą opiekę, nie zapomniały one jednak o swojej mamie, która pozostała w dalekim mieście. Harriet i James postanawiają wyruszyć w niebezpieczną podróż, aby ją odnaleźć. W mieście czekają na nie same niespodzianki. Nie ma już ich rodzinnego śmietnika, złe maszyny wyburzają domy... Czy kotolotki odnajdą mamę? I kim jest mała, czarna koteczka, ukrywająca się na strychu rudery?

Robert Wilkos | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Sympatyczna historia do przeczytania dziecku w dwa wieczory. Moja 6-letnia córka uwielbia wszelkiego rodzaju kotki, więc z wielką radością słuchała opowieści o ich przygodach. Dobrze napisana książka, prosta i nieskomplikowana historia, milusińscy bohaterowie - jak dla mnie (a właściwie dla mojej córki) to wystarczy żeby polecić do przeczytania.

Alajla | 2011-08-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki

Czytałam tę książkę jako małe dziecko i do dziś mi się ona niesamowicie podoba. Możliwe, że to przez ogromny sentyment i również dzięki obrazkom (które zapadły mi w pamięć mając te parę lat) darzę ją takim ciepłym uczuciem. Mimo wszystko ją polecam, bo sądzę, że warto się z nią zapoznać.

Czytałam jako dziecko. Historia jest ciekawa, choć krótka. Uważam, że dużo lepsza, niż część pierwsza.

Lemoniada | 2012-08-29
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa