Marek i Wacek: Historia prawdziwa

837003635X
Marek, Wacek, historia
muzyka
dona

W książce tej Lucjan Kydryński opisuje historię znanego duetu Marek i Wacek. Przedstawia początek ich przyjaźni, drogę do kariery, a także ostatnie tournee. Książka zilustrowana jest unikalnymi archiwalnymi fotografiami. Marek i Wacek - fenomenalny duet fortepianowy założony w 1966 r. przez Wacława Kisielewskiego (1943–1986) i Marka Tomaszewskiego (1943- ). Duet stworzył wiele własnych ciekawych i nowatorskich kompozycji, m.in. "Rytm czasu", "Melodia dla Zuzi", "Lato", jak również nagrał wiele wiele interpretacji muzyki klasyczne, m.in utworów Moniuszki, Chopina czy Liszta. Lekkość stylu gry duetu potrafiącego łączyć muzykę klasyczną z elementami jazzu zaowocował licznymi koncertami oraz około 30 płytami wydanymi zaróno w kraju jak i za granicą (m.in. Niemcy, Francja, Anglia). Działalność duetu zakończyła się w 1986 r. po tragicznej śmierci Wacława Kisielewskiego.

Konkwistadorrr | 2013-06-17
Przeczytana: 2008 rok

Historia bardzo znanego duetu fortepianowego. Artyści ci w bardzo niekonwencjonalny sposób, ale jakże ciekawy wykonywali standardy muzyki klasycznej o ile dobrze pamiętam. Wiele dat, nazw, dla znawców z pewnością nic nowego, ale dla tych wszystkich, którzy chcą poznać historię tego wyjątkowego, polskiego duetu to lektura obowiązkowa. Ciekawostką dla mnie było to, że Wacek (o ile pamięć mnie nie myli) to syn Stefana Kisielewskiego - wielki, antykomunistyczny autorytet.
Generalnie dobrze się to czytało.

anna | 2016-05-27
michaltrudny | 2016-01-05