Dzień, w którym wymieniłem Tatę na 2 złote rybki

The Day I Swapped My Dad for Two Goldfish
83-89004-88-7
Neil Gaiman
Ag2S

Pewnego dnia Nathan przyszedł do domu z dwiema złotymi rybkami nazywającymi się Sawney i Beaney. „Wymień się ze mną” – powiedział mały chłopiec, jego sąsiad, na widok rybek. Za co? zapytał Nathan. Targi trwały długo, ale Nathan nie chciał niczego, co oferowali mu chłopiec i jego siostrzyczka… ani starego statku kosmicznego, ani clowna Clowniego. W końcu, chłopiec doznał olśnienia, tego rodzaju olśnienia (jak odkrycie „elektryczności albo ognia albo nowej galaktyki albo czegokolwiek”), które zmienia cały świat. Zdecydował się wymienić swego tatę (milczącego gościa skrytego ciągle za gazetą) na dwie złote rybki. Przecież, twierdził chłopiec, jego tata był tak duży jak 100 złotych rybek i pływał lepiej niż złota rybka (Kłamca – Powiedziała siostrzyczka). Nathan zgodził się wziąć tatę. Kiedy mama wróciła do domu, zrobił się raban i wysłała swe dzieci, aby odebrały tatę od Nathana. Niestety, chłopiec wymienił już starszego pana na elektryczną gitarę. Strona po stronie, ich tata trafia ciągle w nowe ręce. Gdy w końcu udaje im się go odzyskać, szanowny rodziciel ciągle czyta gazetę! (Mama żąda, by dzieci obiecały, że nigdy więcej nie wymienią się za tatę, co też zrobiły).
Neil Gaiman i Dave McKean, autorzy Koraliny i Wilków w ścianach stworzyli kolejną, niezwykłą i zabawną, bogato ilustrowaną opowieść dla czytelników w każdym wieku. Grafiki, jak zwykle są doskonałe, wykonane wieloma technikami, stanowiąc doskonałe tło dla wciągającej, bardzo przewrotnej opowieści o współczesnej rodzinie.

źródło opisu: opis wydawcy

killyourhero | 2014-08-19