Skrawek mego serca

Cykl: Inspektor Banks (tom 16)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Piece of My Heart
Alan Banks
Ag2S

Kolejny fascynujący tom przygód inspektora Alana Banksa, znanego z wydanej już w Polsce „Przyjaciółki diabła”, bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom klasycznych kryminałów. Banks znowu staje przed niezmiernie trudną sprawą, dotyczącą zabójstwa dziennikarza muzycznego, łączącego się w tajemniczy sposób z zamordowaniem młodej kobiety w czasie festiwalu rockowego, który odbywał...

Banks znowu staje przed niezmiernie trudną sprawą, dotyczącą zabójstwa dziennikarza muzycznego, łączącego się w tajemniczy sposób z zamordowaniem młodej kobiety w czasie festiwalu rockowego, który odbywał się w tym samym miasteczku trzydzieści lat wcześniej. Precyzyjnie zbudowana intryga i rewelacyjna analiza hippisowskiej kultury lat 60, połączone z drobiazgowym opisem śledztwa i mistrzowskim rysunkiem psychologicznym postaci, powodują, że jest to jeden z najciekawszych tomów tego lubianego cyklu.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Kruczoczarnyblond | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, Wcześniej

Książkę oceniam bardzo wysoko, ze względu na precyzje fabuły i interesujące nawiązanie do kultury hipisowskiej, która była ciekawie opisana. Momentami przyznam, że mi się dłużyło. Bardzo dobrze, kiedy postacie i miejsca są dokładnie opisane, ale nie można przesadzać.
Bardziej nawiązuje styl, do klasycznych kryminałów.

Hana | 2015-08-31
Na półkach: Przeczytane, Robinson Peter
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Najpierw zapuściłam Jethro Tull.Rbinson przypomniał mi o istnieniu tego zespołu.Odświeżyłam z przyjemnością.Książka najlepsza z cyklu o inspektorze Banksie.Bardzo mi się podobała.Również dbałość o szczegóły.Dla mnie ważne jest,że autor nie wysyła w świat bubla, bo jedzie na opinii.Robinson trzyma poziom.Polecam bez mrugnięcia okiem.

gwiazdka | 2013-03-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 14 marca 2013

Dwa morderstwa. Dzieli je 36 lat. Jeśli w jednej powieści opisuje się dwa morderstwa, można przyjąć, ze są ze sobą powiązane. I tak jest w tym przypadku. Pierwsze popełnione w epoce i w środowisku hippisów, drugie na początku XXI wielu. Co je łączy, co łączyło ofiary? Świetny kryminał, który wciąga od pierwszych stron i od początku wzbudza ciekawość. Rozwiązanie też nie jest łatwe do odgarnięcia, chociaż kiedy wszystko wskoczy na swoje miejsce pasuje do siebie idealnie.

eunice | 2014-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 marca 2014

Śledztwo toczy się wolno, inspektorzy wykazują się dużym spokojem, (jakby nie chodziło o morderstwo), nie ma spektakularnych zwrotów akcji, ale mimo tego książka nie jest nudna i dobrze się ją czyta.

Izoldka | 2015-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2015

Dawno nie czytałam tak wciągającej książki. Akcja powieści dzieje się równolegle w 1969 roku oraz w czasach współczesnych. W 1969 roku, podczas koncertu zostaje zamordowana Linda Lofthouse, a ponad 30 lat później w brutalny sposób ginie dziennikarz muzyczny Nick Barber. Wspólnym mianownikiem obu zabójstw jest zespół Mad Hatters, a tym, który rozwikła zagadkę jest oczywiście detektyw Alan Banks.
Nie jest to typowy kryminał. Peter Robinson zgrabnie połączył dwa wątki w spójną całość. Dodatkowo, pozwolił czytelnikom spojrzeć na subkulturę hipisów z różnych perspektyw oraz poznać ich dwa oblicza.

Edyta Zawiła | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Kolejne spotkanie z Banksem.Banks po bracie odziedziczył porsche 911...Intryga kryminalna połączy lata 60 - te z hippisami, muzyką Led Zeppelin, The Who, Bobem Dylanem, Pink Floyd, dużymi festiwalami muzycznymi, bandą Mansona, wojną w Wietnamie,narkotyki,nożem sprężynowym ze współczesnością.Dwa morderstwa rok 1969 Lindy Lofthousa z podpisem mordercy bławatek i 2005 dziennikarza muzycznego - Nicka Barbera,zespół Mad Hatters, daty czterech zdarzeń, co to wszystko łączy?Czy morderca z 1969 roku oskarżony o zabójstwo Lindy, jest winny?Zespół Banksa i jego aniołki dwutorowo prowadząc działania odkrywają krok po kroku układankę...Morderca pociąga za sznureczki i zmierza ku kresowi, a sprawiedliwość nadciąga nie ubłagalnie... Nieźle się czyta

Panio | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Bardzo dobry, solidny kryminał Petera Robinsona. Tym razem historia opowiada o czasach wielkiej miłości, środowisku hippisowskim, flower power i boomie na największych wykonawców i bandów muzyki rockowej (i nie tylko). Jeśli ktoś się orientuje i interesuje tamtymi czasami, gdzie i skąd miały początek zmiany zachodzące na płaszczyźnie muzyczno - kulturowej to będzie miał ogromną frajdę podczas lektury, gdyż autor szafuje wiedzą niemal encyklopedyczną i znany jest z gruntownego przygotowania do pisanych powieści. Poboczny wątek (który daje początek całej fabularnej rozgrywce) zaczyna się od morderstwa w czasie festiwalu rockowego w 1969 r., które wiąże się z nowym śledztwem znanego czytelnikom inspektora Banksa. Fabuła prowadzona jest dwutorowo, a oba wątki proporcjonalnie do siebie nabierają rozpędu. Pomijając smaczki biograficzne (tylko jeden zespół został wymyślony na potrzeby powieści) jest to bardzo dobry kryminał, wciągający z dość po części przewidywalnym zakończeniem (w...

Daria | 2013-03-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 19 marca 2013

Jedna z książek, które jakiś czas temu upolowałam na jakiejś wyprzedaży w księgarni. Zachwyciła mnie okładka i tytuł, który w sumie nie kojarzył mi się z kryminałem, a raczej z jakąś powieścią obyczajową. Miło się rozczarowałam - zamiast romansidła czy czegoś w tym guście dostałam dobry kryminał z genialną scenerią - Hipisi, kwiaty, wolność wszechobecność narkotyków, początki Led Zeppelin czy Pink Floydów, Jimi Hendrix, The Who, pierwszy Woodstock, "Peace, Love and Happiness", zbuntowani nastolatkowie - generalnie kocham tamte czasy, więc książka też mnie zachwyciła...

Octopus | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

klasyczny kryminał :-), ciekawie tocząca się akcja w końcu lat 60 XX wieku i obecnie,
sporo dodatkowych informacji o muzyce i muzykach,
to prawda, że bez różnych odmian sztuki (muzyki, rzeźby, malarstwa czy literatury) trudno jest żyć

EM_KA | 2013-12-28
Przeczytana: listopad 2013

Uwielbiam kryminały, które do ostatniej chwili trzymają w napięciu. Z początku podchodziłam do niej sceptycznie, lecz po kilku rozdziałach wciągnęła mnie bez reszty.