Dzicy wojownicy

Tłumaczenie: Justyna Sozańska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rycerze Sycylii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
Les guerriers fauves
zagadki, Tankred i Hugo
Ag2S

Druga część cyklu powieści historycznych o zagadkach rozwiązywanych przez Tankreda i Hugona. Jest kwiecień roku 1156. Nadmorskim miasteczkiem Barfleur wstrząsa seria morderstw, których ofiarami są dzieci. Oprawca za każdym razem zostawia po sobie ślad w postaci wyrytych na ich plecach tajemniczych liter „VRS”. W tym samym czasie z portu w Barfleur odpływają dwa statki. Na pokładzie jednego z...

Jest kwiecień roku 1156. Nadmorskim miasteczkiem Barfleur wstrząsa seria morderstw, których ofiarami są dzieci. Oprawca za każdym razem zostawia po sobie ślad w postaci wyrytych na ich plecach tajemniczych liter „VRS”. W tym samym czasie z portu w Barfleur odpływają dwa statki. Na pokładzie jednego z nich znajduje się skarb ofiarowany przez Henryka II królowi Sycylii, chronią go więc najlepsi żołnierze straży przybocznej – słynni „dzicy wojownicy”. Statkiem tym płynie też pewna młoda kobieta, która ma zostać żoną ważnej sycylijskiej osobistości, oraz Tankred i Hugo, mistrz i uczeń. Czy załoga statku zdoła ustrzec się przed wszystkimi niebezpieczeństwami, jakie czekają ją w czasie podróży? I czy zagadka morderstw w Barfleur zostanie rozwiązana?

Carline | 2014-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 stycznia 2014

W drugiej części "Rycerzy Sycylii" znowu spotykamy się z Tankredem i jego mistrzem Hugonem z Tarsu. Mamy kwiecień 1156 roku. Spokojne życie w nadmorskim miasteczku Barfleur burzy seria okrutnych morderstw dzieci. Wśród ludzi wzrasta niepokój, a charakterystyczny napis na ofiarach, który zostawia sprawca, nie wydaje się dawać żadnej wskazówki. W końcu następuje godzina wypłynięcia. Na statku przewożone są skarby dla króla Sycylii, które chronią "dzicy wojownicy" oraz młoda kobieta, która ma zostać żoną hrabiego de Marsico. Oprócz nich znajdują się tam Tankred i Hugo oraz kilku innych pasażerów. Jeszcze nie wiedzą, ile niebezpieczeństw czeka ich na otwartych wodach. Oprócz piratów, zagrożeniem okazuje się morderca z Barfleur. Czy naszym bohaterom uda się wyjść z tej wyprawy cało? Kto jest tajemniczym zabójcą niewinnych dzieci?
"Ludzi wiatru" czytałam już chwilę temu, ale dopiero niedawno pojawiła się jej recenzja. Nie należała ona do zbyt wciągających lektur, więc trochę się...

NataliaKatarzyna | 2011-03-27
Przeczytana: 27 marca 2011

Po przeczytaniu "Ludzi wiatru" byłam pewna, że sięgnę po drugi tom z serii Rycerze Sycylii. Polubiłam młodego Tankreda i Hugona z Tarsu. Ponad to lekkie pióro Viviene Moore sprawiło, że zyskałam pewność, że Jej książki po prostu się połyka.
"Dzicy Wojownicy" to książka, która trzyma w napięciu do końca. Ja wraz z rozwojem akcji typowałam mordercę. Starałam się wczytać w tekst i dedukować, ale okazało się, że zabójcą nie jest żaden z bohaterów, którego podejrzewałam.
Poza tym w tym tomie dowiadujemy się coś więcej o Tankrecie i jego rodzinie. Muszę przyznać, że ta postać jest na prawdę ciekawa - przynajmniej jak dla mnie.
Warto sięgnąć po tą książkę - nawet jeszcze bardziej niż po pierwszą część.

kwiatek29 | 2012-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2012

Fajna się czyta,szkoda tylko,że akcja się rozkręca w drugiej połowie książki.

ewawkaloszach | 2016-09-18

Ach Ci wspaniali mężczyźni, uosobienie męskości, walki i ciętego języka. w mojej wyobraźni królowali panowie władający bardzo zręcznie toporem i słowem. Uczeń i mistrz z przyjaźni tworzą magię i doborowy team detektywów w płóciennych szatach. Czytając drugą część 'ludzi wiatru" płyniemy w dalszą podróż, która nas niesie zakamarki ludzki demonów. Troszkę przewidywalny koniec, ale mimo wszystko dobrze i szybko się czyta.Polecam

Kosz_z_Książkami | 2015-11-10

„Średniowieczni detektywi na tropie nowych zbrodni!” – zmienione hasło, które nie porównuje książki z innymi pozycjami rzuciło się w moje oczy na samym początku. Nie jest aż tak stanowcze i nachalne jak poprzednie, lecz potrafi przykuć wzrok. Tym razem nie są to obietnice, których spełnienie jest niemożliwe, o nie. O dziwo hasło w czerwonej wstędze jest pełnoprawną zapowiedzią wydarzeń, które czekają nas podczas lektury. Czy Hugo z Tarsu wraz z Tankredem rozwikłają mroczną zagadkę? Czy przedstawiona zbrodnia jest dziełem szaleńca, czy geniusza? Jak Tankred zareaguje na skrywane przed nim historie. Jeżeli pragniecie się tego dowiedzieć, to zapraszam serdecznie do lektury drugiego tomu „Rycerzy Sycylii” zatytułowanego „Dzicy Wojownicy”.

Podobnie jak w poprzednim tomie wiodącymi postaciami tej książki jest duet mistrza i ucznia, czyli Hugo z Tarsu, oraz Tankred. To oklepane połączenie zyskuje tutaj nieco blasku, powiedziałbym, że jest zupełnie odmienione. Autorka zmieniła trochę...

Jeti | 2016-03-13
Przeczytana: 15 września 2015

Druga czesc przygod Tankreda i Hugona na drodze do wyjasnienia zagadki z przed lat. Fantastyvzny klimat sredniowiecza, zagadki ,morderstwa i tajemnica.... Ta ksiazka ma klimat i czyta sie ja bardzo przyjemni. Polecam milosnikom sredniowiecza i przygody

buschka | 2011-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Nareszcie się doczekałam! Wyszła druga powieść Viviane Moore z cyklu "Rycerze Sycylii". Jeszcze TYLKO siedem! ;) Chyba zjem zęby i wszystkie paznokcie czekając na resztę tłumaczeń. Ale zawsze to jakiś cel w życiu. Czekać na pełen cykl. A jest tego wart. Książki Viviane Moore wciągają. Czyta się je szybko. O wiele za szybko. Są ciekawą prezentacją średniowiecznego, chrześcijańskiego świata, któremu już wówczas nie były obce sprawy kryminalne i umiejętność dochodzenia do prawdy. Połączenie kryminału z ciekawą opowieścią o średniowiecznym rycerstwie, o zwyczajach panujących w tamtych czasach to naprawdę ciekawa lektura na chłodniejsze letnie wieczory. Szkoda tylko, że na następną część przygód Rycerzy z Sycylii trzeba będzie poczekać aż do października. Ale na razie skupmy się na drugiej części cyklu.

Powieść "Dzicy wojownicy" to kontynuacja losów Hugona z Tarsu i Tankreda, jego ucznia. Poznaliśmy ich w "Ludziach wiatru". Obecnie spotykamy się z nimi, gdy wyruszają statkiem na...

Asheila | 2015-05-11
Przeczytana: 09 maja 2015

Dalsze losy Tankreda i Hugona z Tarsu. Tym razem nasi bohaterowie podróżują na
Sycylię, a podczas pobytu w porcie Beafleur dowiadują się że tajemniczy morderca zabija dzieci pozostawiając na ich ciałach 3 litery VRS. Prewot portu podejrzewa, że mordercą jest ktoś z załogi lub pasażerów statków płynących na Sycylię. Akcja rozkręca się niestety dopiero w drugiej połowie książki, cały czas snujemy domysły kto jest mordercą, choć sielanka podróży usypia naszą czujność... pierwsza część cyklu była o wiele bardziej dynamiczna, ale mam nadzieję, że jest to związane z umieszczeniem akcji na pokładach dwóch statków. Oczywiście dowiadujemy się również kim jest Tankred :) Chęć poznania dalszych losów Tankreda po odkryciu tajemnicy popycha do przeczytania dalszych części:)

Basisko | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Zajmująca, dynamiczna z zaskakującym zakończeniem.
Moim zdaniem drugi tom jest znacznie ciekawszy od poprzedniego.
Polecam :)

Anna | 2016-03-17

Ma swój klimat i styl. Bardzo przypadła mi do gustu, uważam, że ta druga część jest lepsza niż pierwsza.