Fundusze unijne - szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw

Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse

W jaki sposób Unia Europejska może pomóc Twojej firmieaRozwój przedsiębiorstwa finansowany ze środków publicznychzasady efektywnego pozyskiwania wsparcia Reguły zarządzania środkami unijnymiProwadzenie projektu współfinansowanego przez Unię Europejską Podsumowanie wyników badań nad wsparciem unijnym dla polskich przedsiębiorstwRozwiń swoją firmę dzięki funduszom unijnym Ciężkie jest życie małego i średniego przedsiębiorstwa. Nie dla niego bowiem przeznaczono suty stół instrumentów finansowych i środków giełdowych, przy którym posilają się giganty rynkowe. Fale niestabilności gospodarczej przyczyniają się do ochłodzenia żarliwości banków w zakresie udzielania kredytów. Czy to oznacza, że firmy sektora MŚP są pozostawione same sobiea Na szczęście nie! System wsparcia przygotowany w ramach funduszy strukturalnych oferuje wspaniałe możliwości rozwoju tym, którzy chcą i potrafią z niego skorzystać. Spróbuj i ty , weź do ręki wędkę, na którą złapiesz grubą rybę pełną środków unijnych. Połów czas zacząć!Nie przegap swojej szansy i skorzystaj z pieniędzy oferowanych Twojemu przedsiębiorstwu w ramach funduszy strukturalnych. Przygotuj projekt finansowany z Regionalnych Programów Operacyjnych, Kapitału Ludzkiego, Innowacyjnej Gospodarki czy też Infrastruktury i Środowiska, a potem efektywnie nim zarządzaj. Dzięki tej książce dowiesz się, co można sfinansować, jak poprawnie przygotować wniosek oraz w jaki sposób skutecznie prowadzić projekt. Wsparcie finansowe z funduszy unijnych.Oferta dla osób fizycznych, zamierzających założyć własną firmę.Dotacje na różne cele.Aplikowanie, realizacja i przepływy finansowe w ramach projektu.Sposoby finansowania inwestycji.Doświadczenia beneficjentów Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Doświadczenia przedsiębiorców, którzy założyli firmę, korzystając ze środków UE.Spis instytucji wdrażających.

ewa | 2012-10-21