Złota Korona

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-794-7
BialyTrufl

Książka tej niezwykle lubianej przez młodzież pisarki to zbiór kilkunastu historycznych opowiastek, które niczym wehikuł czasu przenoszą czytelnika w zamierzchłe czasy początków ziem polskich. Bohaterami każdej z nich są kilkunastoletni chłopcy lub małe dziewczynki, którzy spotykają na swojej drodze znaczące w dziejach Polski osobistości albo są świadkami przełomowych wydarzeń. Maria Krüger przekonuje, że na barwną historię naszej ojczyzny może składać się kilkanaście drobnych opowieści, choćby na temat rysunku skalnego, śladu bucika w kamieniu czy nowego płaszcza królowej... To nie monotonny wykład, ale pasjonująca opowieść! Przekonaj się, że ktoś żyjący kilkaset lat przed Tobą to człowiek z krwi i kości, a nie papierowa postać z nielubianego podręcznika do historii!

| 2013-09-22
Przeczytana: 17 września 2013

Bardzo ciekawy pomysł, miło się czyta, język prosty lecz piękny, idealny dla młodzieży. Przy okazji można poznać kilka mniej znanych polskich legend, co się mnie zdarzyło. Szczególnie udany jest pomysł aby bohaterowie byli zbliżeni wiekiem do czytelników do których napisana jest ta książka.

moni90 | 2013-09-21
Przeczytana: 20 września 2013

Zbiór 36 krótkich opowiadań. Bohaterami są małe dzieci/młodzież, która są uczestnikami pewnych historycznych wydarzeń. Jak dla mnie nudne, nic rewelacyjnego.

Korynna | 2016-09-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane