100 tyranów, despotów i dyktatorów

Tłumaczenie: Anna Wiśniewska
Wydawnictwo: Świat Książki
Tyrans, history's 100 most evil despots & dictators
978-83-7391-956-3
Biografia, Historia, Tyrania, Despotyzm

Nigel Cawthorne prezentuje w swej książce sto sylwetek władców i dyktatorów - od czasów faraona Echnatona aż do współczesności. Ukazuje zarówno postacie znane głównie ze swojego okrucieństwa - hospodara wołoskiego Włada Palownika, Elżbietę Batory czy też prezydenta Ugandy Idi Amina, jak i wybitnych władców, którzy kształtowali losy Europy i świata - Oktawiana Augusta, Czyngis Chana, Piotra Wielkiego i Napoleona Bonaparte. Na kartach tej książki znajdziemy również wielkiego inkwizytora Tomasa de Torquemadę, Maximiliana Robespierre'a, Włodzimierza Lenina, Józefa Stalina i Adolfa Hitlera.

pozeraczksiazek | 2016-11-22

Tego się spodziewałem. Pisane bardzo topornym językiem z rodu "pani historycy z licem". Kilka zdań, daty, kilka zdań daty. Z wypiekami na twarzy czyta się o Stalinie i o "księciu Wołoszczyzny". Mocna rzecz. Z dyktatorów "o dziwo" brakuję mi tatusia i syna Bushów, pedofila i narkomana Clintona, pana "pokojowa nagroda Nobla" Obamy, Putina, Jelcyna...

Gedpoz | 2012-02-09
Przeczytana: lipiec 2010

Biogramy i ciekawe informacje, jednak decydowanie brakuje polotu, trochę przynudna, jeśli ktoś nie lubi historycznych faktów i ciekawostek to mu się nie spodoba.

Beata | 2011-05-26
Na półkach: Przeczytane, historia, Posiadam
Przeczytana: 26 maja 2011

Ta książka jak dla mnie jest takim swego rodzaju przedwstępem do zagłębienia się w tego typu literaturę. Niektóre postacie wzbudziły we mnie ciekawość i chęć poznania czegoś więcej. Autor niektórych opisuje bardzo skrótowo i to daje niedosyt ,ale i zarazem zachęca to przeczytania konkretnej biografii w lepszym wydaniu.

Polaa | 2016-05-03

Krótkie, zwięzłe biografie największych dyktatorów i przywódców świata. Autor przedstawił najbardziej interesujące informacje dotyczące życia danego dyktatora. Takie wydanie biografii bardzo mi się podoba.

aga1007 | 2016-06-22
Przeczytana: 04 stycznia 2015