Afterlife

Cykl: Wieczna Noc (tom 4)
Wydawnictwo: HarperTeen
wieczna noc, wampiry,
angielski
angelika1109

Bianca and Lucas have always believed they could endure anything to be together. When a twist of fate not only transforms Bianca into a ghostly wraith, but also turns Lucas into a vampire—the very creature he spent his life hunting—they are left reeling. Haunted by his powerful need to kill, Lucas can turn to only one place for help... Evernight Academy. Bianca is determined to remain with...

Haunted by his powerful need to kill, Lucas can turn to only one place for help... Evernight Academy. Bianca is determined to remain with him. But with the vampire leader of Evernight waging a war against wraiths, her former home has become the most dangerous place she could be, despite the new powers her transformation has given her.

A battle between wraiths and vampires looms, and Bianca and Lucas face a terrifying new reality. They’ve overcome every obstacle life has thrown at them, but is their love strong enough to survive the challenges after life?

WeronikaWera | 2018-09-09

Ciekawa bohaterka, wartka akcja. Baltazar jest moim ulubieńcem i zawsze nim pozostanie. Kocham temat wampiryzmy, a niestety trudno znaleźć dobrą książkę w tej tematyce. Ta w każdym niemal aspekcie spełniła moje wymagania. Cudowne ujęcie tematu. Swoją drogą jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji i ma trudności ze znalezieniem zniewalającej powieści bazującej na motywach wampiryzmu, a jednocześnie nie szablonowej - polecam "Żywioły Karteru" drogiej Meridiane Sage :D

CzytamNaOkrągło | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

Jak dla mnie książka była przeciętna, przez większość czasu nudziłam się. Może za dużo powieści o wampirach na raz i mi się przejadło?
Daję 5, bo było kilka momentów, które mi się podobały. Mimo wszystko polecam. Wielbicielom powieści paranormalnych książka przypadnie do gustu.

bookslover | 2016-08-30
Przeczytana: 29 marca 2016

W tej części dowiadujemy się co się dzieje z naszymi bohaterami. Bianca jako zjawa uczy się jak móc się materializować przy najbliższych, jak podróżować, jak działa jej nowa rzeczywistość. Lucas po przebudzeniu jako wampir został przez przyjaciół przebity kołkiem. Potrzebowali go unieruchomić, żeby nie stwarzał zagrożenia dla Vica, który jak wiadomo jest człowiekiem. Znajdowali się w piwnicy chłopaka, to tam Lucas leżał na ziemi, bezwładny, z kołkiem wbitym w pierś.
Do tego czasu Bianca nauczyła się materializować. Dowiedziała się od innej zjawy - Maxie (która ją prześladowała na swój sposób w Wiecznej Nocy) jak materializować się w świecie żywych. Wystarczyło odnaleźć przedmiot, który mógł posłużyć za kotwicę, coś do czego duch był przywiązany za życia. Bianca miała dwa takie przedmioty - jej broszka z gagatu (który kiedyś żył) i jej bransoletka z koralowca (który również kiedyś żył). Oba przedmioty miały coś wspólnego - tę jedną właściwość, materiał z którego były zrobione kiedyś...

zakrecona8 | 2016-01-26
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Zapraszam na: zksiazkawdloni8.blogspot.com

Ostatnia część cyklu Wieczna Noc Claudii Gray sprostała moim oczekiwaniom. Czytając ją nawet po długiej przerwie, szybko przypomniałam sobie wcześniejsze wydarzenia. Dowodzi to, iż historia stworzona przez tę autorkę zapada w pamięć. Ponadto osoby, które by rozpoczęły swoją przygodę z Wieczną Nocą nie od pierwszej części, ale którejś z kolejnych, łatwo odnalazłyby się w całości.

Głównych bohaterów książki odnajdujemy w trudnym położeniu. Ich życie diametralnie się zmieniło od momentu, gdy się poznali. Nic już nie jest takie samo. Każdy z nich, zarówno Lucas, jak i Bianca, uczą się żyć na nowo w obecnym położeniu. Sytuacja stawia przed nimi tylko jedno jakże niewygodne wyjście - jedynym ratunkiem i miejscem na ziemi, gdzie mogą szukać pomocy jest Akademia Wiecznej Nocy.

Bohaterowie nie mając wyjścia, znajdują azyl w murach szkoły, z której wcześniej uciekli. Jednak okazuje się, że nie jest ona dla nich tak bezpieczna, jak kiedyś....

Dominic | 2016-01-11

-Będzie lepiej.
-Wierzysz w to?
-Nie,ale chciałbym uwierzyć.
Książka jest jak cała seria-wspaniała. Jednak ta jest najlepsza ze wszystkich poprzednich. Wielkim zaskoczeniem było dla mnie zachowanie Dany ,Raquel i Kate. Myślałam,że gdy Bianca przemieni się już w zjawę książka będzie nudna,jednak nie miałam racji :)

Mephistine | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Nie zachwyciła mnie tak jak poprzednie. Oczywiście nie była okropna aczkolwiek nie chłonęłam jej. Trochę szkoda, że Postać Lucasa jest tak wyidealizowana (był piękny i kropka). Osobiście nie poleciłabym tej książki znajomym.

Gabriela | 2015-09-02

To ostatnia część z serii wiecznej nocy blanka postanowiła ze zostanie zjawą Lukas został przemienony wampira jedyne kto im może pomóc to nauczyciele z szkoły i przyjaciele ale to nie jest już ta sama szkoła nie tam bezpiecznie chcesz wiedzieć jak się zakończy się seria musisz ją przeczytać

Aqua | 2015-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jednym z ciekawszych wątków była Panna Bethany, która chcę powrócić do życia, by spotkać się ze swoim mężem - Christoperem. Cieszę się z powrotu Patrice do akademii, bo trochę jej mi brakowało. To, że Lucas najpierw stał się wampirem, a potem znów człowiekiem wydawał mi się troszkę naciągany. Bardzo podobało mi się też spotkanie Vica i Maxie.

Ogólnie książka była świetna i żałuję, że nie ma kolejnych tomów.

Tusieeeeek | 2015-07-27

Najpiękniejsza, straszna, piękna, smutna, wesoła, wzruszająca, przejmująca, zapierająca dech w piersi i przedewszystkim... ostatnia. Podziwiam autorkę za tak wspaniałe ukazanie miłości tak bardzo różniących się od siebie postaci. Zakończenie sprawiło, że uroniłam łezkę, a nawet dziesięć łez. Ostatnie zdanie tak piękne, że po kupieniu książki w księgarni, wiedziałam o wspaniałości tego dzieła. Uwielbiam. Cieszę się że zdążyłam w swoim życiu, poznać tę historię i gratuluję tak cudownej wyobraźni i przekazania żywych obrazów świata bohaterów. Jeśli mam być szczera: wydaje mnie się, że nie poznam lepszej opowieści od tej ukazującej losy Bianci i Lucasa. Pozdrawiam i polecam.

julka | 2015-04-07

Dziwna,zaskakująca kolej rzeczy.Bianka żyje z Lucasem zdala od całego świata,który był im bliski,Bianka porzuciła rodzinę,Lucas też,niczego im jednak nie brakuje.Byłoby pięknie,ale Bianka umiera,wróciły po nią zjawy,jak się okazuje rodzice oszukali wszystkich,wampir nie mógł mieć dzieci,ale oni poprosili o pomoc zjawy,Bianka urodziła się,ale teraz to druga rodzina chciała ją mieć dla siebie.Zrozpaczony Lucas,który stał się wampirem na początku nie wiedział,że jest jakiś sposób na to by dalej być z Bianką.Kiedy wszystko po trochu się układa,Lucas jako wampir nie jest bezpieczny ,więc wraca do Wiecznej Nocy.Akcja nabiera tempa i całkowicie pochłania i pokazuje prawdę.Czy uda się zmienić Lucasa w człowieka?A co z Bianką,zostanie zjawą?Czy będą razem?A co ukrywa dyrektorka Akademii?Polecam:-)