83-228-0059-2
Twardowski, poezja
poezja
asia

Kolejny tomik księdza i poety, który w swojej twórczości najczęściej mówi w pierwszej osobie liczby pojedynczej, dając poczucie, ze w jego wierszach naprawdę mówi poeta. W "Na osiołku" także wiele miejsca zajmuje spotkanie z przyrodą, motywy zwierzęce i botaniczne.

źródło okładki: http://alejka.pl/na_osiolku.html

Antoni Leśniak | 2013-12-14
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Język poezji jest tym, który dosięga nieba, dotyka tego, co nieogarnione, niezgłębione, tajemnicze, co prawie boskie. Uchwycić i wyrazić piękno, to zadanie poetów, to ich rola społeczna. My wszyscy żyjąc dniem codziennym, takim zwykłym, pełnym blasków i cieni, nie mamy okazji ani czasu na to, żeby oddać się niebiańskim refleksjom, chyba że znajdziemy chwile, by poczytać wiersze. Zwłaszcza te, które do tego raju nas zbliżają. I nie chodzi tu o nadmuchane i pełne cudownych określeń i wizji doświadczenie piękna, owszem i takiego czasem bardzo potrzebujemy, bardziej chodzi o to, żeby tę nasz codzienność przeniknąć światłem, dostrzec w każdej biedronce i w każdym pająku coś, co spowoduje, że chce się żyć, bo życie jest w swej prostocie takie zachwycające i niepowtarzalne, tylko my, w tym naszym nieustannym biegu nie dostrzegamy tego, mijamy za szybko i ludzi i przyrodę i wszelkie niespodzianki, jakie dla nas zostały przygotowane. Przez kogo, według księdza Twardowskiego, przez Boga, ale...

Frogiś | 2015-11-04
Przeczytana: listopad 2015