Polaroidy z koncertu

83-7180-936-0
Coupland, polaroidy
literatura faktu
umurawi

Reporterska książka Douglasa Couplanda to opowieść o USA pierwszej połowy lat '90, czyli ledwie wczorajszych. Autorowi chodzi jednak nie o nostalgiczne wspominki, choć także i to stanowi dodatkowy smak tej książki, ale o uzmysłowienie tempa i ogromu zmian, jakie tam zaszły w tym czasie. Pomiędzy rokiem 1990 a 1996 - pisze we wstępie - idee uznawane dotąd za margines zaczęły dominować... i dziś...

Pomiędzy rokiem 1990 a 1996 - pisze we wstępie - idee uznawane dotąd za margines zaczęły dominować... i dziś widzimy ich skutki dla osobowości człowieka. Tam - niekoniecznie pozytywne. Czy i dla nas, obywateli reszty świata, coś z tego wynika?

/z okładki książki

Marta B | 2011-01-26
Przeczytana: 2009 rok

Ciekawa, ale słabsza od innych książek tego autora. Mimo wszystko uważam, że jeśli ktoś chce dobrze poznać Couplanda, powinien ją przeczytać.

Arek_Szpak | 2016-04-25
Kshyshtov | 2016-04-17