Księga znaków

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Book of tells
83-8976-321-4
asia

Podtytuł: jak poprzez ciało wyrażamy swoje myśli i uczucia. Wytwarzany w procesie komunikacji znak np. drgnienie powieki, poklepanie po ramieniu czy pocałunek ujawnia często rozliczne nieuświadomione przez nadawcę sensy. Rozumienie mowy znaków pozwala pełniej odczytać myśli i uczucia rozmówcy między wierszami dialogu. Znaki są jak części składowe języka. Jest to jednak bardzo szczególny język,...

Podtytuł: jak poprzez ciało wyrażamy swoje myśli i uczucia.
Wytwarzany w procesie komunikacji znak np. drgnienie powieki, poklepanie po ramieniu czy pocałunek ujawnia często rozliczne nieuświadomione przez nadawcę sensy. Rozumienie mowy znaków pozwala pełniej odczytać myśli i uczucia rozmówcy między wierszami dialogu. Znaki są jak części składowe języka. Jest to jednak bardzo szczególny język, bo choć wszyscy bez trudu się nim posługujemy, to często nie słyszymy, co mają do powiedzenia inni ludzie, albo nie rozumiemy, jakie informacje niosą ze sobą wysyłane przez nich sygnały.
Do osiągnięcia większej płynności w posługiwaniu się mową znaków niezbędne jest wyostrzenie zmysłu obserwacji. Zrozumieć myśli i uczucia innych ludzi możemy dopiero wtedy, gdy zaczniemy zwracać uwagę na ich słowa i zachowania. Skupiając się na znakach, rozwiniemy swoją wrażliwość, a co za tym idzie, nasze kontakty z ludźmi staną się bardziej satysfakcjonujące. Łatwiej będzie nam też zrozumieć siebie samych oraz wpływ, jaki mamy na innych.
Peter Collett jest psychologiem społecznym. Przez wiele lat prowadził badania i wykładał na Oxfordzkim Wydziale Psychologii Eksperymentalnej. Jest autorem Foreign Bodies: A Guide to European Mannerisms oraz współautorem Gestures: Their Origins and Distribution i Dr/ving Passion: The Psychology ofthe Car. Peter Collett brat udział w wielu dokumentalnych programach telewizyjnych.
( dobreksiazki.pl)

mrwolf | 2015-12-27