Wyspa na lądzie

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
83-205-3137-3
powieść polska

Pierwsza powieść Marii Nurowskiej dla młodzieży.

źródło opisu: Opis autorski

Anne_Joy | 2014-03-29
Przeczytana: 27 marca 2014

Myślałam, że jestem już za stara na książki dla młodzieży, ale lektura tej powieści Nurowskiej okazała się bardzo przyjemna i ciekawa, jako że i temat jest ciekawy. Głównymi bohaterami są tu Ewa i Stefan – maturzyści, którzy muszą zmierzyć się z pierwszymi dorosłymi decyzjami w swoim życiu, tym, co chcą robić dalej i niestety nie są jednomyślni. Ona pragnie studiować medycynę w Warszawie, namawia jego na studia artystyczne. On jednak wolałby wrócić do rodzinnej wsi i zająć się gospodarstwem. Warto przekonać się, jakich wyborów dokonają. Nurowska świetnie pokazuje dylematy młodych, wkraczających w dorosłość ludzi, przed którymi stawał lub stanie przecież każdy z nas. Pisze też bardzo dobrym językiem. Polecam więc jak najbardziej, bo bardzo mi się podobało!

Moja ocena: 5/6 lub 7/10

Izoldka | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Zanim zaczęłam czytać tę książkę, myślałam, że jest to typowa powieść przygodowa dla młodzieży. Byłam więc zaskoczona, gdy okazało się, że, owszem, jest to książka dla młodzieży, ale o pierwszej miłości i trudnych wyborach życiowych. O młodych ludziach z pokolenia moich rodziców, co sprawiło, że czytałam ją z jeszcze większą ciekawością. Dodatkowo, przywołała we mnie sentymentalne wspomnienia, ponieważ część dzieciństwa spędziłam na wsi, a wychowałam się i dorastałam w nieco większej miejscowości niż książkowy Pisz. Ogólnie: mi się książka podobała, czytało się bardzo przyjemnie i dość szybko. Polecam tym, którzy lubią klimaty lat. 70. i 80.

Kasia | 2011-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2011