Intuicja czyli mądrość uczuć

Wydawnictwo: W.A.B.
Intuition. Die Weisheit der Gefühle
978-83-7414-668-5
Monika Góźdź

Jak to się dzieje, że niektórzy zakochują się na całe życie od pierwszego wejrzenia? Dlaczego pierwsze posunięcie, które przychodzi do głowy doświadczonemu szachiście, zwykle okazuje się najwłaściwsze? Często impuls do konkretnych działań pojawia się nieoczekiwanie, zupełnie nie wiadomo skąd... W życiu często kierujemy się intuicją. Zdaniem wielu dawniejszych badaczy przeczucia należało zaliczyć wyłącznie do sfery ezoterycznej. "Dokonuj świadomych wyborów!", tak przez wiele lat brzmiało główne hasło psychologii. Od kilku lat psychologowie i neurolodzy z uwagą przyglądają się zjawisku intuicji. Najnowsze badania zajmują się procesami zachodzącymi w mózgu, które skłaniają nas do podejmowania określonych decyzji. Dziś naukowcy są skłonni przyznać, że aby podjąć dobrą decyzję, trzeba posłuchać zarówno rozumu, jak i intuicji. I dlatego wiedza o podświadomych procesach może się okazać niezwykle pomocna. Jeśli ktoś chce we właściwy sposób skorzystać z możliwości, jakie daje intuicja, musi dokładnie wiedzieć, kiedy można jej zaufać.

Monika Góźdź | 2010-08-16

ciekawa, poparta licznymi ciekawymi badaniami napisana w nie naukowy sposób, książka o mądrości uczuć i nas samych.

Nika | 2015-08-17
Na półkach: Magisterka, Przeczytane