Wywiad i kontrwywiad Armii Krajowej t.37

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historyczna

Wywiad aktywny pisał Kazimierz Leski w komunistycznym więzieniu uważałem za najwspanialszy sposób walki, dający możność wykorzystania tak odwagi, przytomności, jak sprytu, inteligencji czy zdolności organizacyjnych z jednej strony, z drugiej zaś przynoszący bezwzględnie większe korzyści dla całokształtu wojny z Niemcami niż lokalna partyzantka.Niniejszy tom przybliża ten właśnie, ciągle nie wystarczająco doceniany, polski wkład w zwycięstwo aliantów nad hitlerowską III Rzeszą.

Bauero | 2015-07-27
Tomek | 2012-06-09