Czekaj na odpowiedź

Wydawnictwo: Rebis
Await Your Reply
978-83-7510-491-2
Leonor

Losy trzech obcych osób splatają się w nieprzewidziany sposób – i z nieoczekiwanymi konsekwencjami. Miles Cheshire chciałby zajmować się wyłącznie własnym życiem, a jednak nie potrafi przestać szukać Haydena, swojego niezrównoważonego brata bliźniaka, który zaginął dziesięć lat wcześniej, i niczym duch przenosi się z miasta do miasta. Lucy Lattimore kilka dni po ukończeniu szkoły średniej...

Lucy Lattimore kilka dni po ukończeniu szkoły średniej ucieka potajemnie ze swoim charyzmatycznym nauczycielem historii. Chcą coś postanowić odnośnie do swojego nowego życia. Ale niebawem Lucy zaczyna się bać…
„Całe moje życie to kłamstwo”, uważa Ryan Schuler, który dopiero co poznał szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Opuszcza kampus i zrywa wszelkie więzi ze swym dotychczasowym życiem, które nagle wydaje mu się abstrakcyjne i nic nieznaczące. Uznany za zmarłego postanawia zbudować sobie nową tożsamość – przy użyciu niekonwencjonalnych i ryzykownych środków.
„Czekaj na swoją odpowiedź” to znakomita, zapadająca w pamięć powieść oparta na konstrukcji thrillera, w której przeszłość ulega nieskończonym transformacjom, a przyszłość jest nie tylko kusząco zwodnicza, ale także niebezpiecznie rozchwiana.

| 2016-03-01

Sprawnie napisana fabułą. Chwilami wątki zbyt szybko się gmatwają i trzeba się nieźle skoncentrować. Książka nie jest wielką rewelacją, znam lepsze ale można przeczytać. Trzy główne postacie dość dobrze pokazane. Tajemnica, poszukiwanie brata, wyjaśnianie zagadek dotyczących pochodzenia. Ma to swój klimat.
Najlepsze to jak dziwnie łącz się te trzy pozornie różne sprawy.

Waszka | 2013-03-10
Przeczytana: 2011 rok

Jedna z ciekawszych książek, jaką miałam przyjemność przeczytać. Intrygująca, wciąga już od pierwszych stron. To książka, która pozostawia mnóstwo pytań i niezły mętlik w głowie.
Czym tak naprawdę jest nasza tożsamość? Gdzie jest granica między rzeczywistością, a fikcją?

Polecam!

Izabela | 2010-12-26

Cała książka opowiada trzy wydawać by się mogło niezwiązane ze sobą historie:

Miles, nie potrafi zająć się własnym życiem, ponieważ wciąż spędza je na poszukiwaniach swojego brata bliźniaka, który zaginął kilka lat wcześniej. Przemierza kolejne miasta i kraje z myślą, że w końcu uda mu się odnaleźć Haydena.

Lucy, samotna nastolatka po śmierci rodziców i zakończeniu szkoły ucieka ze swoim nauczycielem historii Georgem Orsonem. Dziewczyna za wszelką cenę chce się wyrwać z małego miasteczka w którym żyje. Po nowym życiu spodziewa się szczęścia i bogactwa u boku Georga, jednak rzeczywistość okazuje się zupełnie inna niż w wyobrażeniach.

Rayan postanawia zerwać z dotychczasowym życiem, po tym jak dowiaduję się, że jego rodzice tak naprawdę, nie są rodzicami, a jego biologiczny ojciec jest bratem matki. Chłopak znika bez śladu, wkrótce zostaje uznany za zmarłego. W tym czasie rozpoczyna "Pracę" ze swoim ojcem, co nie konieczy się dla niego dobrze, o czym przekonujemy się już w...

variete | 2013-07-12
Przeczytana: 01 lipca 2013

Czy dopadł mnie zawrót głowy? Niekoniecznie, choć przyznać muszę, że czytałam ją z pewną dozą zainteresowania. Fabuła dość wciągająca, nie zarejestrowałam wątkowego znudzenia :) Sześć gwiazdek- za fajny misz-masz postaciowy.

Jenah | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

"Sobie się samej zaraz od początku

Czyimś wydałam snem czy przywidzeniem

Albo odbiciem obcym w cudzym lustrze.

Bez ciała, bez imienia, bez przyczyny.

Już wtedy znałam długą listę przestępstw,

Które powinnam popełnić w przyszłości."

Słowa pochodzące z wiersza Anny Achmatowej stanowią niejako wstęp do utworu Dana Chaona, jak również określają jego tematykę. "Czekaj na odpowiedź" to thriller psychologiczny, przepełniony tajemniczością, grozą, strachem, gdzie nic nie jest oczywiste, szczególnie ludzka tożsamość, a wyraźne granice między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością nie od razu się kształtują.

Fabuła składa się z trzech mogłoby się wydawać nie mających ze sobą żadnego związku historii.

Miles, zmęczony już poszukiwaniami swojego zaginionego brata bliźniaka, Haydena, pragnie stabilizacji w życiu. Niestety, wydaje się, że jest to ponad jego możliwości. Gdy tylko pojawi się jakiś ślad, natychmiast udaje się w miejsce, gdzie, jak przypuszcza, może znajdować się jego...

| 2012-02-19
Przeczytana: 17 lutego 2012

Co za dużo, to niezdrowo

Sieć pozwala na anonimowość. Ukryta tożsamość uwalnia od wszelkich zahamowań. Mówi się, że kogo nie ma w Sieci – np. na portalach społecznościowych – ten nie istnieje. Idąc krok dalej można powiedzieć, że jeśli ktoś ma profile na wielu portalach, nie tylko społecznościowych, jeśli funkcjonuje w postaci zmultiplikowanej, w dodatku w każdym miejscu nieco inaczej scharakteryzowany, ten nie istnieje naprawdę. Można być każdym. Czyli... nikim. Rzeczywistość wirtualna tym różni się więc od realnej, że jest zbudowana na zmyśleniu, to znaczy – kłamstwie.

Posługując się Siecią można zrobić wszystko i być każdym. To łatwiejsze niż się wydaje. Chińczycy mówią, że aby odbyć wielki marsz, trzeba wykonać pierwszy krok. Tak samo jest tutaj. Wchodząc w Sieć, znikamy z realu. Od tego momentu możemy być niemal wszechmocni. To zależy tylko od tego, na ile się odważymy.

Gdzie jest więc dzisiaj prawdziwe życie? W realu czy w wirtualu? A jeżeli w tym drugim, czy to oznacza,...

8KR | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

"Czekaj na odpowiedź" to thriller psychologiczny. Jego autorem jest Dan Chaon, laureat wielu nagród.

W książce zawarte są historie trzech bohaterów: Ryana, Lucy i Milesa. Ryan odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu i razem z biologicznym ojcem zaczyna brać udział w brudnych interesach. Lucy ucieka z domu razem ze swoim nauczycielem historii. Miles poświęca całe życie poszukiwaniu zaginionego brata bliźniaka.

Tempo powieści jest zawrotne i w niektórych momentach aż trudno się w tym wszystkim połapać.. Opowieści naprawdę zmuszają do myślenia, bo jak się okazuje, nie wszystko jest takie proste, jak wydawało się na początku.

Powieść ma charakter kryminału. Polecam ją wszystkim fanom zagmatwanych zagadek.
Newhere Man, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Daniel | 2016-03-01
Przeczytana: 29 lutego 2016

To był mój pierwszy kryminał i moje pierwsze podejście do takiej pozycji z serii książek psychologicznych i trochę się zraziłem.
Książkę się łatwo czyta i nie gubi się poszczególnych wątków, ale w trakcie czytania można się już dość wcześnie "połapać" o co w niej chodzi, co trochę niszczy urok dalszego czytania.
Gdyby rozstrzygnięcie było bardziej zaskakujące, to dałbym gwiazdkę więcej, ale w tym wypadku solidne 5 to i tak dużo.
Polecam tym, którzy miłują się w kryminałach i chcą trochę pogłówkować, ale nie za dużo, jednakże nie jest to pozycja wybitna, która trzeba mieć na swojej półce.

Lamika | 2015-01-16
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 23 listopada 2013

Wyjątkowo rekomendacja na okładce jest zgodna z prawdą. To rzeczywiście znakomita, zagadkowa powieść. Znacznie więcej niż thriller psychologiczny, choć i takich wątków nie brakuje.
Warto przeczytać, może nawet dwukrotnie, żeby doszukać się wszystkich smaczków.

kasiad166 | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Książka dość trudna w lekturze, opowiedziane historie nie porywają, w trakcie lektury można domyślić się, jakie będzie zakończenie. Trzeba jednak przyznać, że sam pomysł autora na połączenie tych trzech historii, pozornie nie połączonych - trafiony.