Czekaj na odpowiedź

2010-11-10
978-83-7510-491-2
Katarzyna Karłowska
przeszłość przyszłość tajemnica

Okładka książki 21st Century Dead Amber Benson, S.G. Browne, Ken Bruen, Orson Scott Card, Dan Chaon, Christopher Golden, Simon R. Green, Brian Keene, Caitlin Kittredge, Jonathan Maberry, Mark Morris, John Skipp, Duane Swierczynski, Daniel H. Wilson
21st Century Dead Amber Benson, S.G. ...

Zapomniana, ale całkiem niezła książka.. Sam początek może nie jest jakoś wybitnie ekscytujący, ale z każdą stroną historia staje się coraz bardziej wciągająca. Wraz z rozwojem akcji stanowi ona dla czytelnika fajną zagadkę, historia bohaterów jest naprawdę pomysłowa. Nie spotkałam się z podobnym rozwiązaniem w książkach innych autorów. Akcja nie jest przedstawiona chronologicznie, więc należy czytać bardzo uważnie. Jednak nawet mimo tej uważności w finale pojawił się przyjemny efekt zaskoczenia. Czytanie tej książki to była bardzo fajna zabawa w odgadywanie kto kim jest i jak się historia zakończy.

To był mój pierwszy kryminał i moje pierwsze podejście do takiej pozycji z serii książek psychologicznych i trochę się zraziłem.
Książkę się łatwo czyta i nie gubi się poszczególnych wątków, ale w trakcie czytania można się już dość wcześnie "połapać" o co w niej chodzi, co trochę niszczy urok dalszego czytania.
Gdyby rozstrzygnięcie było bardziej zaskakujące, to dałbym gwiazdkę więcej, ale w tym wypadku solidne 5 to i tak dużo.
Polecam tym, którzy miłują się w kryminałach i chcą trochę pogłówkować, ale nie za dużo, jednakże nie jest to pozycja wybitna, która trzeba mieć na swojej półce.

Gdyby rozstrzygnięcie było bardziej zaskakujące, to dałbym...

Wyjątkowo rekomendacja na okładce jest zgodna z prawdą. To rzeczywiście znakomita, zagadkowa powieść. Znacznie więcej niż thriller psychologiczny, choć i takich wątków nie brakuje.
Warto przeczytać, może nawet dwukrotnie, żeby doszukać się wszystkich smaczków.

Warto przeczytać, może nawet dwukrotnie, żeby doszukać się wszystkich smaczków.

"Czekaj na odpowiedź" to thriller psychologiczny. Jego autorem jest Dan Chaon, laureat wielu nagród.

W książce zawarte są historie trzech bohaterów: Ryana, Lucy i Milesa. Ryan odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu i razem z biologicznym ojcem zaczyna brać udział w brudnych interesach. Lucy ucieka z domu razem ze swoim nauczycielem historii. Miles poświęca całe życie poszukiwaniu zaginionego brata bliźniaka.

Tempo powieści jest zawrotne i w niektórych momentach aż trudno się w tym wszystkim połapać.. Opowieści naprawdę zmuszają do myślenia, bo jak się okazuje, nie wszystko jest takie proste, jak wydawało się na początku.

Powieść ma charakter kryminału. Polecam ją wszystkim fanom zagmatwanych zagadek.
Newhere Man, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Książka dość trudna w lekturze, opowiedziane historie nie porywają, w trakcie lektury można domyślić się, jakie będzie zakończenie. Trzeba jednak przyznać, że sam pomysł autora na połączenie tych trzech historii, pozornie nie połączonych - trafiony.

może nieładnie z mojej strony, ale nie spodziewałam się za wiele po tej książce, bo kupiłam ją na wyprzedażach z koszy w (chyba) kerfurze.
musze jednak przyznać, że książke czytało sie bardzo dobrze, a zakończenie - no rzeczywiście troche w głowie mąci, bo nie do końca się spodziewałam takiego obrotu spraw, jak te historie są powiązane. tak więc zaskoczenie było, dlatego zwracam honor - źle zrobiłam nie spodziewając sie za wiele dobrego po książce z kerfura, bo lektura bardzo fajna i polecam.

Jedyna książka w której nie dotrwałam do końca.
Może kiedyś sięgnę jeszcze po nią.

Jedyna książka w której nie dotrwałam do końca.
Może kiedyś sięgnę jeszcze po nią.

Książka w miarę fajna, chociaż nie wiem czemu w pewnych momentach czytało się ją bardzo ciężko i do tego z lekkim przynużeniem. Tak więc u mnie nie wywołała ona jakiegoś specjalnego zawrotu głowy. Dość szybko domyśliłam się jakie będzie zakończenie.

Powieść dobrze się czyta, jest intrygująca i tajemnicza. Jednakże zakończenie pozostawia niedosyt, właściwie kończy się tak, jakby brakowało ostatniego rozdziału...

Rewelacyjna. Czytałam z ogromnym zainteresowaniem. Sprawnie napisana, intrygująca, wymagająca skoncentrowania się na fabule. Ma niezwykły klimat, bardzo przypadła mi do gustu.

• Amerykańska
  • Kryminał/Thriller/Sensacja
  • 06. Sny i kamienie
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam

Dodaj cytat z książki Czekaj na odpowiedź