Death Note 4: Miłość

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Desu nōto
837471090X
komiksy

Pojawienie się drugiego Kiry skomplikowało i tak już niełatwą sytuację grupy dochodzeniowej. Na polecenie L do współpracy nad śledztwem zaproszony zostaje Light. Wkrótce udaje mu się odczytać prawdziwe znaczenie wiadomości przesłanej przez swojego naśladowcę. Co przyniesie konfrontacja dwóch posiadaczy Death Note'ów...?!

źródło opisu: JPF, 2008

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Villiana | 2015-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Jak dla mnie ta historia wciąż trzyma poziom. Trochę strach mnie ogarnia, co jeszcze może się wydarzyć, zważywszy na to, ile ogólnie tomów ta manga posiada, ale zabieg z wprowadzeniem nowej bohaterki i jej boga śmierci bardzo mi się spodobał i spowodował trochę chaosu w relacji L – Kira, co było fajne, bo nieprzewidywalność jest w tym wszystkim najlepsza.

Dodatkowo postać Misy była na swój sposób urocza, a Rem był fantastyczny, dlatego zakończenie na chwilę obecną mnie nie satysfakcjonuje. Light natomiast mnie zaskoczył, w końcu zdecydował się na jakiś bardziej radykalny krok w tej całej zabawie w kotka i myszkę z L. Sama postać L’a natomiast irytuje mnie z tomu na tom coraz bardziej i chyba na chwilę obecną nie mam już żadnego faworyta tej rozgrywki, ani żadnego ulubionego bohatera. Chyba, że Ryuk :P On wciąż jest spoko. Byle go szlag nie trafił z przejedzenia jabłkami, bo będzie mi wtedy smutno i źle.

Canis | 2014-07-03
Przeczytana: 27 czerwca 2014
Rasia | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Kolejne spotkanie z "Death Notem", jak do tej pory całkiem udane. Słyszałam jednak opinię, iż od piątej części napięcie spada i pojawia się dopiero przy ostatnich... Na razie jednak wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Znów dzieje się coś nowego, a postać Misy mnie rozweselała. Czasem nie wiedziałam, czy jej żałować, czy załamać nad jej postępowaniem. Jedyne, czego mogłabym się przyczepić to fakt, że notes z każdą częścią ma tyle nowych właściwości, że każde niedociągnięcie można by nim wytłumaczyć. Bardzo wygodne, ale mało wymagające od autorów. Pomimo wszystko polecam.

InsaneMind | 2014-04-18

No cóż tu dużo mówić. Jak zwykle poziom utrzymany. Wkradło się kilka literówek jeśli dobrze pamiętam ale to nie przeszkadza w czytaniu. Chyba, że ktoś jest strasznym wzrokowcem i takie "ubytki" rzucają mu się w oczy i denerwują. Mimo tego - bez zastrzerzeń. Nie mogę się doczekać rozwiązania całej tej sprawy Kiry.

Heroine | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Im dalej brnie się w tę historię, tym bardziej chce się czytać dalej. Po każdy kolejny tomik sięgam z wielką chęcią i ekscytacją, a później nie mogę się oderwać. Czwarty tom "Death Note'a" naprawdę trzyma poziom. Nowa bohaterka także jest niczego sobie - może momentami lekko mnie irytowała swoim zachowaniem, ale dzięki niej, czytałam z jeszcze większym napięciem. Teraz pozostaje tylko sięgnąć po kolejny, piąty tomik i dalej zagłębić się w historię...

OCENA: 10/10

Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: styczeń 2015

Naprawdę miłość to wykorzystywanie drugiej osoby?

Justify | 2010-10-17

Pojawienie się nowej bohaterki jest naprawdę fajne, kolejny wątek jest równie ciekawy co główny.

AisogHIStory | 2016-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2016

" Death Note " to taka seria, że nie ma tu chwili wytrwania i spokoju.
Tutaj akcja kręci się cały czas i mimo, że są to dopiero początki historii to już dużo się dzieje.
Nieustający niepokój to chyba największa zaleta mangi.
W tej części wpada nam kilka postaci, które ostro pomieszają plany Kiry przez co z tomu na tom robi się coraz ciekawiej. Czytamy dalej :)

Zemila | 2015-04-06
Na półkach: Mangi, 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Od połowy mangi nie mogłam przestać czytać! Akcja coraz bardziej się komplikowała oraz rozwijała. No i oczywiście skończyło się na takim momencie która trzyma w niepewności co się stanie. Właściwie to już myślałam, że to koniec Kiry (o dziwo wcale nie na samym końcu) podczas gdy seria składa się z 12 tomów. Jestem ciekawa jak tok historii się dalej potoczy!

Weronika Black | 2014-08-05

W całej serii najmniej lubię Amane, nie wiem dlaczego. Chyba to, że chciała być narzędziem w rękach Lighta... To mi nie pasowało.
Ale tak to jako manga, bardzo ciekawa.