-ナルト-
naruto, manga, komiks
komiksy

Mija ponad dwa lata... Po szkoleniu z mistrzem Jirayą mężniejszy już Naruto powraca do osady Konoha-Gakure. Wydawałoby się, że znajdzie czas na spędzenie dłuższych chwil z wytęsknionymi przyjaciółmi, kiedy okazuje się, że złowroga ręka "Brzasku" sięga Gaary, który w międzyczasie został Kazekage.
Rozpoczyna się druga część sagi.

[Wydawnictwo JPF, 2008]

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Ten tom funduje czytelnikom przeskok o dwa i pół roku do przodu. Naruto powraca do Konohy, skąd dosyć szybko zostaje wysłany na pomoc do Kraju Piasku zaatakowanego przez siły Brzasku.

Od razu rzucają się pewne zapożyczenia z „Dragon Balla” – tam również akcja przenosiła się o podobne okresy, często związane z treningiem bohaterów. Tutaj też postacie powracają z nowymi umiejętnościami i doświadczeniem – szczególnie widać to w scenie treningu z Kakashim, która nawiązuje do jednego z poprzednich tomów. Tym razem jednak Sakura i Naruto nie są już początkującymi uczniami i walczą ze swoim nauczycielem jak równi z równym. Podobnie sprawa ma się z resztą bohaterów – część z nich pełni nawet nowe ważne funkcje. Na początku tego typu zabieg strasznie mnie zdezorientował, ale szybko się wczułem i zacząłem odczuwać zainteresowanie tym, jak wiele rzeczy się zmieniło.

Bardzo dobrze wypadają nowi bohaterowie. Antagoniści z Brzasku mają naprawdę interesujące techniki, a na dodatek dosyć szybko...

Alderamin | 2018-08-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Komiksy

Wejście w mocnym stylu. Bohaterowie z dzieciaków zmieniają się w trochę poważniejsze dzieciaki, Sakura ma wreszcie zadatki na przydatną, Naruto ulepszył dres, a Akatsuki porwało Gaarę. Zaczyna się mój ulubiony arc, z ulubionymi antagonistami w roli głównej.

książek: 1951
Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Ach, długo czekałam, aż sobie kupię ten tomik. W końcu Naruto robi się choć odrobinę dojrzalszy. Pierwsze odcinki anime widziałam kilkakrotnie stąd nie mogłam się doczekać, jak to będzie wyglądało w mandze. Ale nie zawiodłam się. Tom czyta się bardzo szybko. Za szybko.

Damian | 2015-02-01

Seria dojrzewała i stawała się coraz lepsza. Zdecydowanie dzięki temu fragmentowi historii Naruto stał się moją ulubioną serią mangi.

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 16 maja 2010

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

LodowaPani | 2018-08-13
Przeczytana: 14 sierpnia 2018