Człowiek i tamci z kosmosu

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
83-04-01465-3
kosmos, człowiek, Obcy
popularnonaukowa

"W przyszłości możemy występować jednak tylko jako pełni ludzie - nie jako bezduszni technokraci ani bigoci nauki, ani szaleńcy pseudo awangardy sztuki. Musi nas cechować nie jedynie wielki rozum, który jest naszą ozdobą i światłem, ale przede wszystkim głębokie rozumienie drugiego człowieka, jego wszystkich prawdziwych potrzeb. Tylko tak bowiem wytyczając szlaki ku gwiazdom otworzymy je całej ludzkości, umożliwiając wzniesienie się całej cywilizacji i kultury na wyższy kosmiczny poziom".

źródło opisu: Ossolineum, 1983

źródło okładki: zdjęcie autorskie