Los Alamos
83-7180-537-3
Los, Alamos
dona

Wiosna 1945 roku. W sekretnym ośrodku naukowym w Los Alamos, w pustynnym pejzażu stanu Nowy Meksyk, dobiegają końca prace nad konstrukcją bomby atomowej. Kiedy jeden z wojskowych czuwających nad ich bezpieczeństwem i tajnością zostaje zamordowany w pobliskim Santa Fe, wywiad wysyła do Los Alamos młodego oficera Michaela Connolly'ego. Ma on zbadać, czy nie istnieje groźba przecieku informacji, a przede wszystkim wyciszyć całą sprawę. Wraz z bohaterem wkraczamy w zrekonstruowany przez Josepha Kanona z niezwykłą pisarską intuicją świat uczestników Projektu Manhattan, obsesyjnie dążących do wytyczonego celu, a jednocześnie przerażonych myślą o tym, co znajduje się na końcu tej drogi.

Monika | 2016-04-15
Piotr | 2016-01-10