Korwin - wolnościowiec z misją

Wydawnictwo: 3S Media
978-83-923894-5-3

" Mój przyjaciel. Prezydent liberałów w Warszawie. Troszeczkę fantasta, ale swoje osiąga i realizuje. Szalenie pracowity..."

mts | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Korwin-Mikke to postać nietuzinkowa i idealny kandydat do wywiadu-rzeki. Jest to polityk i publicysta, który zawsze ma do powiedzenia coś ciekawego, jego teksty były nauką politycznego myślenia dla wielu osób, w tym dla mnie.
"Wolnościowiec z misją" nieco rozczarowuje. Ktoś, kto tak jak ja, dość dobrze zna poglądy Korwina, pewnie chętniej poczytałby więcej o osobistych przyzwyczajeniach Korwina, jakichś anegdotach itp. Tego jest za mało. Z kolei dla kogoś, kto nie zna dobrze podstaw poglądów Korwina, to książka wiele mu nie da. Sommer już we wstępie pisze, że o konserwatywnym liberalizmie rozmówcy nie będą rozmawiać, bo "każde dziecko" wie, czemu właśnie taki zestaw przekonać wybrał Korwin. Każde? Nie sądzę.
Wydaje mi się, że zabrakło pomysłu na książkę, dobór tematów rozmów jest dość zastanawiający, nie wszystkie rozdziały są na równym poziomie. Denerwuje też wstawianie zdjęć, z których bardzo wiele jest na miernym poziomie, psując wizualny odbiór publikacji.
Janusz Korwin-Mikke...

Marek | 2010-08-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: sierpień 2009

Najwięcej o Korwinie można się dowiedzieć od samego Korwina. :)

Asassini | 2014-01-26

Świetnie się czyta wszystko,co wychodzi od Korwina. Polecam